Aexandra Koláčková – Sedící postavaSochařství

čt 09.07.2020 - 31.03.2021 NOVOMĚSTSKÁ RADNICE


Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 6. ročníku mezinárodního sochařského festivalu 2020 je Novoměstská radnice.


Barevná socha je zhotovena z vysokopálené šamotové hlíny a zůstane na nádvoří umístěna až do jara 2021.

Prvotním impulzem vzniku této realizace byl záměr dotvořit intimní místo jedné soukromé zahrady posezením s plastikou. Vznikla tak lavička v podobě stylizované ženy, které se můžete uvelebit v náručí s knížkou, nebo usednout tváří v tvář blízké osobě v důvěrném hovoru. Vznikla tak lavička v podobě stylizované ženy, které se můžete uvelebit v náručí s knížkou, nebo usednout tváří v tvář blízké osobě v důvěrném hovoru.

Alexandra Koláčková (*1964)

Alexandra Koláčková je absolventkou výtvarného oboru Pedagogické fakulty v Olomouci. Charakteristickým specifikem její tvorby jsou zejména barevné velkoformátové plastiky z keramiky a betonu, určené pro veřejný prostor. V řadě projektů však autorka rozšířila spektrum výtvarného působení i na řešení prostoru samotného, čímž se blíží práci architekta či krajináře. Pro její výtvarné pojetí je typická expresivní barevná škála, jednoduché oblé tvarosloví a neutuchající smysl pro hravý element.

Prohlídka na nádvoří zdarma.


Komentujte...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
  • Karlovo náměstí 1/23 , Praha 28