ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Hlavní město poskytne Praze 20 a Zbraslavi dotace na rekonstrukci bytového fondu

Zastupitelstvo hlavního města Prahy na čtvrtečním jednání rozhodlo o dalším uvolnění finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení. U městské části Praha-Zbraslav bude navýšena původní dotace, o kterou bylo žádáno v roce 2018. Praha 20 obdrží dotaci na stavbu multifunkčního mezigeneračního bytového domu na pozemcích v Horních Počernicích. Celkově se jedná o dotace ve výši necelých 19 milionů korun.

0

Včera

Praha letos ze svého rozpočtu uvolní přes 444 milionů korun na sociální služby

Pražští zastupitelé schválili návrh na rozdělení grantů pro registrované sociální služby působící na území Hlavního města Prahy. Dotační program je určen na služby sociální péče, na sociální poradenství a služby sociální prevence. Celková částka navržená k rozdělení mezi nevládní organizace a městské části z rozpočtu hlavního města v letošním roce představuje 444 534 000 korun.

0

Včera

Společnost VSP Auto, s.r.o. spustila online prezentaci ELEKTRO & HYBRID vozů Mercedes-Benz

VSP Auto, s.r.o. je autorizovaným prodejcem a opravcem vozidel značky Mercedes-Benz. Na stránkách společnosti nyní nově naleznete přehled ELEKTRO & HYBRID vozů Mercedes-Benz.

0

Včera

Ministerstvo zdravotnictví podpořilo dotačním programem už 67 ordinací praktických lékařů a 34 ordinací zubních lékařů

Zájem o dotace z programu na podporu zřizování a udržení ordinací zubařů a praktických lékařů pro dospělé i děti v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb stále roste.

0

Před 2 dny

Praha zvyšuje kontrolu nad svozem odpadu a úklidem separačních stanovišť. Růst online nakupování tak nebude mít dopad na pořádek v ulicích města

V posledních měsících se hl. m. Praha potýká s nárůstem objemu odpadu sváženého z ulic. V důsledku uzavření většiny obchodů a obav z šíření nákazy COVID-19 se změnilo nákupní chování Pražanů, které se projevuje ve skokovém růstu online nakupování. Tento trend znamená zvýšení podílu obalových složek odpadu kolem separačních stanovišť v pražských ulicích. Odpad kvůli jeho rozměrům často nelze umístit do sběrných nádob a v důsledku jsou tyto nevzhledné odpady z obalů různé velikosti a složení zdroj

0

Před 3 dny

Praha vedla videokonferenční jednání mezi kraji a MŠMT

Včera se uskutečnila videokonference s hejtmany jednotlivých krajů a radními z resortu školství a ministrem školství Robertem Plagou a jeho náměstky. Jednání probíhalo online.

0

Před 3 dny

Praha 2 očkuje seniory 80+ bez front a bez stresu

Pracovníci humanitního odboru Úřadu městské části Praha 2 vyřídili od úterního spuštění speciální informační linky 800 600 604 na 400 hovorů.

0

Před 3 dny

Pražské domovy pro seniory dokončují první kolo očkování

Ve středu ráno dorazí vakcíny proti onemocnění COVID-19 do posledních dvou pražských domovů pro seniory, které projevily zájem o očkování svých klientů a personálu až v tomto týdnu. Tímto bude v zásadě dokončeno první kolo očkování v těchto pobytových zařízeních.

0

Před 4 dny

Rada hlavního města Prahy schválila závěrečnou zprávu k systému tísňové a zdravotní péče eHealth

Pražští radní na pondělním jednání posvětili závěrečnou zprávu projektu „eHealth – metropolitní systém tísňové a zdravotní péče“. Tísňová péče je terénní sociální služba, prostřednictvím které je klientům poskytována nepřetržitá hlasová a elektronická komunikace. Kompletní zpráva s podrobnými informacemi o ukončení projektu je dostupná na webu smartprague.eu .

0

Před 4 dny

Zimní humanitární opatření na území Prahy fungují dobře

Každý rok během zimních měsíců rozšiřuje hlavní město nabídku pomoci pro lidi bez domova, aby mohli v bezpečí přečkat mrazivé dny. S klesajícími teplotami v minulých dnech se zvýšil zájem o humanitární opatření, kapacity jsou ale stále dostačující. Díky pravidelnému testování lidí bez domova na přítomnost COVID-19 se daří zamezit šíření infekce a chránit tak Pražany.

0

Před 4 dny

Magistrát otevřel svoje kontaktní místo pro bydlení. Pomůže občanům s řešením bytové nouze

Magistrát hlavního města zprovoznil svoje kontaktní místo pro bydlení. Je určeno pro všechny obyvatele Prahy, kteří potřebují pomoci či poradit při řešení své bytové situace. Především pokud si chtějí udržet stávající bydlení nebo při hledání nejúčinnějších řešení bytové nouze. Kontaktní místo bude zatím kvůli koronavirové pandemii fungovat v omeze...

0

Před 4 dny

Komunikace pražského magistrátu za rok 2020 v číslech. Vše nebylo jen o koronaviru

Do komunikace směrem k veřejnosti se v roce 2020 ve velké míře promítl koronavirus a s ním spojená pandemie. Přesto hlavní město neinformovalo jen o nemoci COVID-19, ale akcentovalo také různá další důležitá témata. Ta se týkala například 75. výročí konce druhé světové války nebo nejdůležitějších staveb, které v Praze v následujících letech vzniknou. V průměru odbor médií a marketingu pražského magistrátu zpracoval a vydal 3 tiskové zprávy denně a týdně zajistil nejméně 3 tiskové konference. V s

0

Před 4 dny

Rychlejší a přesnější

Pražská záchranka začala avizovat pacienty elektronicky.

0

Před 4 dny

Velká česká města požadují změny v návrhu nového stavebního zákona

Pražští radní dnes schválili „Čtyři městské artikuly,“ ve kterých velká česká města shrnují svá stanoviska k návrhu nového stavebního zákona. Chtějí zpět Pražské stavební předpisy, samostatnost v územním plánování a větší pravomoci pro obce.

0

Před 5 dny
Beton union