Poslední aktualizace


Milárdová rekonstrukce divadla na Vinohradech

V březnu plánuje Praha vypsat tendr na rekonstrukci vinohradského divadla. Oprava historické secesní budovy, modernizace divadelní techniky a vybudování nové podzemní scény stojí předpokládaných 2,76 miliardy Kč. Dokončení prací se očekává v roce 2027.

0

Potápějící se loď zastavena hasiči a potápěči, zamezen únik ropných látek

V holešovickém přístavu se potopila loď, hasiči a potápěči dorazili na místo, aby zamezili úniku ropných látek. Situaci řešili spolu s Odborem životního prostředí a Plavební správou. Loď byla úspěšně vytáhnuta jeřábem, záchranná operace proběhla bez problémů.

0

Nový chodník u pražského nádraží

Nový chodník u pražského hlavního nádraží zlepší přístup a bezpečnost cestujících. Projekt, který by měl být hotov za šest týdnů, navazuje na úpravy z roku 2019. Součástí rekonstrukce nádraží je i plán na novou tramvajovou trať.

2

Všechny autobusové zastávky v Praze na znamení

Pražská integrovaná doprava (PID) plánuje zavést systém, kdy všechny autobusové zastávky v Praze budou na znamení. Pro změnu ještě musí rozhodnout vedení Prahy a Středočeského kraje. Tento systém by zrychlil provoz, přispěl ekologicky a zvýšil komfort cestujících.

9

Adam Wágner (Včera)

ČD vypraví parní expresy na velikonoční jarmark na Křivoklátě v sobotu 15. a v neděli 16. dubna

V rámci akce „Královské Velikonoce na Křivoklátě“ budou vypraveny dva expresy, a to v sobotu 15. a v neděli 16. dubna.

5

Rebeka Schmidt (Před 2 dny)

Nové centrum v Praze bojuje s pánevními bolestmi žen

V Praze vzniklo specializované centrum pro ženy s pánevními potížemi. Centrum se zaměřuje na diagnostiku a léčbu těchto obtíží, které se stále více žen potýkají a obtížně řeší běžnými léky na bolest. Díky spolupráci odborníků z různých oblastí medicíny mohou ženy získat komplexní a efektivní léčbu bolesti pánve.

5

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Oprava Barrandovského mostu uzavírá rampu ze Strakonické

Silničáři uzavřou rampu ze Strakonické na Barrandovský most kvůli opravám od 11. března až do konce letních prázdnin. Pražští řidiči tak budou muset jezdit po mostě ve třech pruzích namísto čtyř. Očekává se značné dopravní ztížení v Praze, nicméně oprava zlepší infrastrukturu a zvýší bezpečnost na silnicích.

8

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Policie dopadla fantoma oken

Policie v Praze zadržela mladou ženu, zvanou "Fantom oken", která systematicky vykrádala auta na Jižním Městě. Žena rozbíjela boční okénka a odcizila z vozidel mobilní telefony, doklady, oblečení, parfémy a zavazadla. V případě odsouzení jí hrozí až tříletý trest.

6

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Tragédie na nádraží: Dítě zemřelo, řidič autobusu jel v domácích pantoflích

Tragická nehoda z června 2020, kdy zemřel chlapec první třídy na autobusovém nádraží, skončila poté, co Ústavní soud zamítl stížnost řidiče autobusu, který měl na sobě domácí pantofle. Řidič dostal trest dvouletého vězení s podmíněným odkladem na tři roky a zákaz řízení na pět let. Soud shledal, že hlavní příčinou nehody byla řidičova neopatrnost.

0

Adam Wágner (Před 2 dny)

Emotivní rozloučení s Olgou Kočkovo

Lidé se rozloučili s Olgou Kočkovou, první dámou Matějské pouti, v pražském Břevnovském klášteře. Poslední rozloučení s Kočkovou bylo podobně honosné jako pohřeb jejího syna Václava v roce 2008 a vnuka Jana o několik let později. Olga Kočková zemřela po několikaletém boji s vážnou nemocí.

10

Martin Kydlíček (Před 2 dny)

Významná architektura 60. let ve hře: Luxusní hotel či demolice?

Administrativní budova v Praze-Vršovicích z 60. a 70. let minulého století nebude prohlášena za kulturní památku a její demolice je téměř jistá. Stavba patří k nejdůležitějším příkladům československé architektury "zlatých šedesátých" let, avšak ztratila svůj původní vzhled a kvalitu.

0

Martin Kydlíček (Před 4 dny)

Smetana Gala: Oslava české hudby s hvězdami Národního divadla

Národní divadlo oslaví 200. výročí narození Bedřicha Smetany slavnostním koncertem 2. března. Pod taktovkou Roberta Jindry a dalších dirigentů zazní nejlepší díla Smetany. Sólisté z ČR a Slovenska vystoupí s Orchestrem a Sborem Národního divadla.

0

Martin Kydlíček (Před 4 dny)

Nepřijatelné dopady lanovky Podbaba-Troja-Bohnice

Plánovaná lanovka propojující pražské části Podbaba a Bohnice byla zamítnuta z ekologických důvodů. Projekt měl negativní ohlasy z veřejnosti i politiky a byl zastaven dle posudku EIA. Město nyní preferuje výstavbu tramvajové trati, která by měla začít v roce 2030.

5

Martin Kydlíček (Před 4 dny)

Rekonstrukce náhrobků slavných pražských primátorů

Nedávno zrekonstruované hroby čtyř pražských primátorů byly slavnostně představeny na Olšanských hřbitovech. Rekonstrukce stála tři miliony korun a byla zaměřena na náhrobky primátorů z 19. století.

0

Martin Kydlíček (Před 4 dny)

Vedení Prahy podpořilo stavbu skleněné kostky u Pařížské

Vedení Prahy podpořilo stavbu skleněné kostky u Pařížské, i když projekt čelí kritice a odporu vedení městské části Praha 1. Starostka Terezie Radomížská upřednostňuje zachování nezastavitelnosti prostranství a chce projednat memorandum v nejbližším možném termínu.

9

Martin Kydlíček (Před 5 dny)