Poslední aktualizace


Firma Langmatz CZ s.r.o. poskytla zásadní podporu pro trasování poruch inženýrských sítí firmy Radeton s.r.o. v Brně

Společnost Langmatz CZ s.r.o. dodala zkušební kabelovou šachtu typu EK338, která byla osazena do výkopu a napojena na další prvky testovacího polygonu firmy Radeton s.r.o.

0

Andrea Region24 (Před 5 měsíci)

Sedací souprava, nebo pohovka? Rady a tipy pro výběr

Zařizujete Váš vysněný obývací pokoj a přemýšlíte jakou pohovku, případně sedací soupravu vybrat? V tomto článku Vám jako bytová designérka, ale taky nadšenec do moderního a současně praktického bydlení nabídnu několik tipů, které Vám mohou pomoci s výběrem a poukážu na několik chyb, které jsem při výběru udělala v minulosti já, případně moji klienti, abyste je zbytečně neopakovali.

1

Jiřina Drexlerová (Před 12 měsíci)

Proč vyrazit do FUN Areny Cheb? Nekončící zábava, atrakce, motokáry, restaurace i možnost ubytování

V Karlovarském kraji se nachází zábavní centrum FUN Arena Cheb, kterou byste neměli minout. Zažijete nevídanou zábavu, kde se vyřádí celá rodina.

0

Andrea Region24 (Před 12 měsíci)

Rezervace Dja v Zoo Praha byla konečně slavnostně otevřena

Po více než deseti letech se v Troji dočkali! Nový pavilon goril v Zoo Praha, nazvaný Rezervace Dja, byl slavnostně otevřen. Na svátek 28. září 2022 přivítal první návštěvníky.

0

Radka Ká (Před rokem)

Vršovický skvost Koh-i-noor se promění v moderní obytnou zónu. Industriální kouzlo mu zůstane

Praha se proměňuje na mnoha místech, mění se i Vršovice. Chystá se tady velkolepý projekt Drážní promenády a liniového parku po vzoru newyorské The High Line. Vznikne proměnou původní železniční tratě, aby nabídl zajímavý prostor pro trávení volného času a sloužila také pro zelenou dopravu. Drážní promenáda propojí Vršovice a Strašnice, napojení by mělo začínat již na prostranství kolem Edenu, který také čeká obnova. Nový život zavládne i na místě brownfieldu Koh-i-noor.

0

Radka Ká (Před rokem)

Centrum Nová Palmovka konečně ožije. Přesune se sem Evropská kosmická agentura

Původně tady měla být radnice Prahy 8, také kanceláře a obchody. Stavba architekta Josefa Pleskota měla vyjít na 1,14 miliard korun a začala se stavět v dubnu 2014. O rok později byla zastavena a od té doby stojí. Nyní snad konečně našla své využití a na dohled je i její dokončení. V roce 2025 by se měla stát sídlem Evropské kosmické společnosti EUSPA.

1

Radka Ká (Před rokem)

Landscape festival 2022: Pražská nádraží ne/využitá

Letošní ročník Landscape festivalu zamířil rovnou do hlavního města a tentokrát cílí na pražská nádraží. Jak napovídá motto festivalu Pražská nádraží ne/využitá jde také o dopravní brownfieldy. Jedním ze čtyř hlavních zastávek festivalu umění v ulicích a intervencí směřujících do veřejného prostoru je Nákladové nádraží Žižkov.

1

Radka Ká (Před rokem)

Rezidence U Sv. Štěpána: Nové byty v centru Prahy s odkazem historie

Krása Prahy tkví v rozsáhlé historii, která se zrcadlí v její architektuře a dodnes pražským ulicím dává nezaměnitelnou atmosféru. Dějiny Prahy se přitom vždy pohybují na pomezí legend a reality, výjimkou není ani lokalita Na Rybníčku, místo posvátných vodních pramenů. Právě Na Rybníčku je zasazena románská rotunda sv. Longina, jedna z nejstarších pražských památek, gotický kostel sv. Štěpána, ale také Rezidence U Sv. Štěpána s novými byty. Historické kořeny rezidence přitom sahají až do gotiky.

1

Radka Ká (Před rokem)

Žižkov v nové éře: Krásnější, příjemnější a zelenější Seifertova nabídne i nájemní byty

Svérázná pražská čtvrť Žižkov mění svou tvář. Aktuálně se tady mj. připravuje konverze obřího areálu bývalého nákladového nádraží, ale také revitalizace Seifertovy ulice. Klíčová žižkovská osa se dočká nových tramvajových kolejí, s nimi se rozroste i o nové stromořadí. Měla by být zelenější, komfortnější a bezpečnější pro pěší. Se společností PSN, která právě na Seifertově sídlí, také nabídne nové nájemní byty.

1

Radka Ká (Před rokem)

Výstava sklípkanů v Zoo Praha. Gočárovy domy obsadili obří pavouci

Ještě před začátkem prázdnin byla v Zoo Praha otevřena výstava sklípkanů. V Galerii Gočárovy domy je nyní k vidění více než čtyřicet druhů živých pavouků, mezi nimi i slípkan největší s hmotností kolem dvou set gramů. Sklípkan největší, lat. Theraphosa blondi, je nejtěžším a nejspíš i nejděsivějším pavoukem na světě.

1

Radka Ká (Před rokem)

Nefalšovaný industriál a symbol luxusu: Modřanské lofty Vanguard Prague jsou jako žádné jiné

Je vyšší než Petřínská rozhledna a úchvatné výhledy nabízí také z luxusní střešní terasy. Terasa je přístupná všem obyvatelům čtrnáctipatrové budovy, která je historicky spojena s prvopočátky letectví u nás a nyní jako Vanguard Prague symbolizuje loftové bydlení budoucnosti. Většina loftů Vanguard má navíc svoji vlastní terasu. Také díky obrovským skleněným plochám, velkooformátovým oknům a výšce stropů až 4,3 metru uchvátí mimořádnou vzdušností.

1

Radka Ká (Před rokem)

Jaký nábytek na terasu? Rady a tipy pro výběr.

Při pořizování nábytku na terasu velká část lidí vnímá především vzhled, ale je třeba brát na zřetel i další důležité náležitosti- především zamýšlený způsob použití a potřebnou údržbu.

1

Marcel (Před rokem)

Je lepší zahradní slunečník, nebo markýza?

Pomalu, ale jistě nám začínají slunečné dny a spousta z nás začíná uvažovat, kde se před horkým letním sluncem ukryje. Za sebe můžu říct, že nejlepší je v tomto ohledu vzrostlý strom, který nabídne stín a rovněž uvolňuje do ovzduší vlhkost, takže chladí 2x. Jeho stín je navíc intenzivnější, než stín od slunečníku, nebo markýzy. Pokud ale chcete zajistit stín tam, kde žádný strom není, pak Vám může pomoci markýza, nebo slunečník. Která možnost je ale vhodnější?

2

Honza Nový (Před rokem)

VENKOVNÍ UČEBNA SKOLATO

Naší budoucností jsou děti a většinu dětství tráví ve škole, pojďme jim společně zpříjemnit tento čas a přispějme k jejich zdraví a silné imunitě, vytvořením příjemného venkovního prostoru – venkovních učeben, kde mohou nabírat nové znalosti a zároveň si užívat čerstvého vzduchu a krás přírody. Děti budou z venkovních učeben SKOLATO nadšené a učení půjde samo.

5

Jak na zdravé bydlení?

Co je to zdravé bydlení a jak s ním souvisí syndrom nemocných budov?

0

BrickHouse s.r.o. (Před 2 roky)