Opravy Pražského okruhu: Asfalt mění za beton

Těžká technika začala opravovat úsek Pražského okruhu od Lochkovského tunelu po sjezd na Slivenec. Asfaltový povrch nahradí cementobeton. Práce potrvají do října a pak pokračují na jaře v opačném směru. Provoz je omezen na dva pruhy každým směrem s rychlostí 80 km/h.

0

Koupaliště v Praze: Šeberák se zákazem, Hostivař s rizikem

V Praze jsou koupaliště v Divoké Šárce, Lhotce, Radotíně a Motole vhodná ke koupání, zatímco v Hostivaři je kvalita vody zhoršená. Koupaliště Džbán a Šeberák jsou kvůli špatné kvalitě vody nevhodná ke koupání a na Šeberáku platí zákaz koupání.

0

Praha výrazně zdraží odtahy aut

Pražská rada na pondělním jednání schválila výraznější nárůst cen za odtahy vozidel. Nově bude cena za jeden odtah minimálně 3 800 korun. Cena za neúplný odtah se zvedne na 2 500 korun a zpětný odtah na 7 000 korun.

0

Adam Wágner (Dnes)

Praha vyniká v kvalitě života, ale bojuje s bydlením a kriminalitou

Srovnávací výzkum "Město pro život" hodnotí kvalitu života v jednotlivých krajích ČR. Praha vyniká v oblasti zdravotnictví, výdělků a nízké nezaměstnanosti. Zároveň však čelí problémům s nedostupným bydlením, kriminalitou a životním prostředím.

0

IT výpadek ochromil letiště, lékárny a nemocnice

IT výpadek způsobil zpoždění a zrušení letů na pražském letišti. Problémy postihly i lékárny BENU a pojišťovnu Allianz, které musely dočasně uzavřít provoz. Výpadek zasáhl rovněž kulturní akce a nemocnice.

0

Jiří Padevěd (Před 5 dny)

Ledové osvěžení pro zvířata ve vedrech v zoo Praha

Zoo Praha během letních měsíců zajišťuje dovoz ledu pro zvířata díky společnosti Bidfood. Led nejen ochlazuje, ale i obohacuje život zvířat. Během horkých dnů zoo sleduje teploty, aby zajistila dostatečné zásoby ledu. Na sociálních sítích sdílí aktuální informace a ukazuje, jak si zvířata led užívají.

0

Jiřina Suchorová (Před 6 dny)

Tramvaje na Václaváku - realizace začala!

Tramvajové tratě na Václavském náměstí se stávají realitou. Horní část náměstí již od června získává nové koleje a plánování zahrnuje rozšíření i do spodní části náměstí.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Konec rekonstrukce Barrandovského mostu do konce listopadu 2024

Rekonstrukce Barrandovského mostu má být dokončena do konce listopadu. Opravy byly zpožděny kvůli špatnému stavu severní části mostu a horší kvalitě použitých materiálů.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

40 % násilných trestných činů zůstává v ČR nevyřešeno

Podle nejnovějších statistik zůstává v České republice asi čtyřicet procent násilných trestných činů nevyřešeno. Problematické jsou Moravskoslezský a Plzeňský kraj, druhá Praha.

3

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Florenc slaví 50 let metra unikátními nástěnnými malbami

Oslava 50. výročí pražského metra přinesla stanici Florenc dvě nástěnné malby od umělců Michala Škapy a Matěje Olmera. Tyto díla, vytvořená během nočních směn, vnímají metro jako „bránu do města“.

4

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Japonský speciál v Riegrových sadech: Pokémonová mánie pokračuje!

Přijďte na Pokémonový speciál v Riegrových sadech a objevte svět japonských a anglických Pokémon karet!

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Kouzlo Hudby na Jezeří: Koncert pro Přátele č. VI

V sobotu 27. července 2024 se na zámku Jezeří odehraje výjimečný komorní koncert, kde zazáří člen České filharmonie Lukáš Moťka a klavíristka Anna Gaálová. Nenechte si ujít večer plný nádherné hudby v podání našich předních umělců..

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Nechte se vtáhnout do historie - večerní hrané prohlídky v kapli hradu Kámen

Zažijte jedinečnou atmosféru večerních hraných prohlídek v kapli hradu Kámen. Připojte se k interaktivnímu představení „Ze života kaple“ a ponořte se do historie této fascinující památky.

0

Ester Vohradská (Před týdnem)

Pocta Edith Piaf: Radka Fišarová zazpívá v Chuchelně

V sobotu 24. srpna od 20:30 se v malebném prostředí Zahradního centra v Chuchelně u Semil rozezní tóny českých a francouzských šansonů v podání Radky Fišarové.

0

Lenka Hubingerová (Před týdnem)

Spory o dejvickou nádražní restauraci. Veřejnost se postavila za zachování

Spor mezi Správou železnic (SŽ) a provozovatelem dejvické „nádrážky“ trvá několik let kvůli zvýšení nájmu, což vyvolalo podporu veřejnosti a petici.

0

Adam Wágner (Před týdnem)