ZPRÁVY Kultura Praha

Smetana Gala: Oslava české hudby s hvězdami Národního divadla

Národní divadlo oslaví 200. výročí narození Bedřicha Smetany slavnostním koncertem 2. března. Pod taktovkou Roberta Jindry a dalších dirigentů zazní nejlepší díla Smetany. Sólisté z ČR a Slovenska vystoupí s Orchestrem a Sborem Národního divadla.

0

Před 4 dny

Miliony artefaktů objeveny při stavbě dálnic na východě Čech

Východní Čechy zažívají největší záchranný archeologický výzkum v historii, který provází stavbu dálnic D35 a D11. Denně jsou odkrývány miliony artefaktů, měnící pohled na českou historii. Archeologové teď v zimě katalogizují a zkoumají nálezy, což bude trvat roky.

0

Před 5 dny

Smetanový březen: Oslavy genia české hudby na zámku Loučeň

V Loučeň proběhnou v březnu tematické prohlídky k oslavě 200. výročí narození Bedřicha Smetany. Návštěvníci se seznámí s jeho životem a prací, zejména vztahu s rodem Thurn-Taxisů. Součástí prohlídek bude i živě interpretovaná Smetanova hudba. K oslavě se připojila i sklárna Koulier výrobou ozdob s motivem skladatele.

0

Před týdnem

Ptáci - unikátní superschopnosti a fascinující strategie, které si zaslouží naši ochranu

Pozorování ptáků může pozitivně ovlivnit naši duševní i tělesnou pohodu. Ornitolozka Dana Adamová se podělila o fascinující svět opeřenců, který nabízí únik od každodenního stresu a přináší klid do našeho života. Je důležité se naučit ptáky podporovat a vytvářet harmonii mezi člověkem a ptactvem.

0

Před týdnem

Pražské Divadlo Viola uvádí světovou premiéru hry Nobelovka

Pražské Divadlo Viola uvádí světovou premiéru hry Nobelovka od francouzského dramatika Cyrila Gélyho. Inscenace zachycuje etický rozměr vědecké práce, když dva špičkoví vědci získávají Nobelovu cenu za objev jaderného štěpení, na němž spolupracovali, ale rozdělil je nacistický režim.

0

Před 2 týdny

Retro Brdský motoráček: Cestujte v čase s vlakem ze 60. let z Prahy do ?Dobříše

Brdský motoráček nabízí nostalgickou jízdu historickým vlakem z šedesátých let z Prahy do malebného Dobříše. Vlak spojuje hlavní město s vrcholky Hřebenů a nabízí krásné scenérie během cesty. Přeprava kol je možná, což umožňuje objevovat okolní turistické trasy a cyklostezky.

0

Před 3 týdny

S MojaKartou objevte poklady jižní Moravy a vychutnejte si gastro zážitky

MojaKarta - slevová karta jižní Moravy nabízí turistům slevy na ubytování, atrakce a gastronomii. Karta je virtuální, aktivuje se při ubytování na min. 2 noci v partnerském zařízení, platí po celou dobu pobytu. Projekt pod patronátem Centrály cestovního ruchu láká na výjimečné zážitky.

0

Před 3 týdny

Oslavte s námi genialitu skladatele Jamese Tenneyho: Od neurčitosti k mikrotonalitě

Oslavte hudební odkaz amerického avantgardního skladatele Jamese Tenneyho, jehož tvorba překračovala běžné hranice žánrů a stylových kategorií. Představíme jedenáct Tenneyho klíčových děl, která odrážejí jádro jeho skladatelského myšlení a zájmu o akustiku, formu či propracovanost. Nezmeškejte tento neopakovatelný hudební zážitek!

0

Před 3 týdny

Zahajte sezónu v Archeoparku Liboc s MASOOPUSTEM: Tradice, lahůdky a veselí!

Archeologický park Liboc zahajuje sezónu oslavou tradičního českého Masopustu! Navštivte "vepřové hody" s výukovými programy a ukázkami archeologických dovedností. Ochutnejte tradiční české pochoutky a zažijte atmosféru, která předznamenává příchod jara a nových začátků.

0

Před 3 týdny

Muzeum paměti XX. století: Nový domov pro vzdělávání a historii v Praze

Rekonstrukce Domu pážat v Praze probíhá v rámci vytvoření Muzea paměti XX. století. Nové muzeum se zaměří na totalitní režimy minulého století a poskytne prostory pro expozice, setkávání a diskusi. Přestavba začala v lednu 2024 a má skončit v roce 2025.

0

Před měsícem

Horská služba Beskydy získala ocenění Radegastův Strážce Hořkosti 2023

Pivovar Radegast předal výroční ocenění Radegastův Strážce Hořkosti organizaci Horská služba Beskydy.

0

Před měsícem

Masarykovo nádraží přestane být bariérou, díky modernizaci získá unikátní platformu

Stavebním ruchem ožije v následujících třech letech pražské Masarykovo nádraží.

0

Před měsícem

Pilsner Urquell vydražil róbu z piva pro Centrum Paraple

Tradiční charitativní aukce Pilsner Urquell pro Centrum Paraple letos vynesla téměř 520 tisíc korun, které pomůžou lidem s poškozením míchy v návratu do aktivního života.

0

Před měsícem

Díky Prazdroji můžete chodit na Půlnoční celý prosinec!

Na prosincový předvánoční čas připravili sládci Plzeňského Prazdroje v programu Volba sládků pivní speciál s názvem Půlnoční.

0

Před 2 měsíci
The Loop Jazz Club