ZPRÁVY Kultura Praha

Koupaliště v Praze: Šeberák se zákazem, Hostivař s rizikem

V Praze jsou koupaliště v Divoké Šárce, Lhotce, Radotíně a Motole vhodná ke koupání, zatímco v Hostivaři je kvalita vody zhoršená. Koupaliště Džbán a Šeberák jsou kvůli špatné kvalitě vody nevhodná ke koupání a na Šeberáku platí zákaz koupání.

0

Dnes Michaela Prokopová

Praha výrazně zdraží odtahy aut

Pražská rada na pondělním jednání schválila výraznější nárůst cen za odtahy vozidel. Nově bude cena za jeden odtah minimálně 3 800 korun. Cena za neúplný odtah se zvedne na 2 500 korun a zpětný odtah na 7 000 korun.

0

Dnes Adam Wágner

Praha vyniká v kvalitě života, ale bojuje s bydlením a kriminalitou

Srovnávací výzkum "Město pro život" hodnotí kvalitu života v jednotlivých krajích ČR. Praha vyniká v oblasti zdravotnictví, výdělků a nízké nezaměstnanosti. Zároveň však čelí problémům s nedostupným bydlením, kriminalitou a životním prostředím.

0

Včera Jiřina Suchorová

Styl a pohodlí v jednom: Objevte kouzlo mušelínu a viskózy

Zejména v létě může být trochu oříšek vybrat vhodné oblečení. Sladit komfort a eleganci se může zdát složité. Ale díky vybraným látkám můžete vypadat skvěle, a přitom si užívat pohodlí díky prodyšným materiálům.

10

Před 2 dny Mediální skupina Region24

IT výpadek ochromil letiště, lékárny a nemocnice

IT výpadek způsobil zpoždění a zrušení letů na pražském letišti. Problémy postihly i lékárny BENU a pojišťovnu Allianz, které musely dočasně uzavřít provoz. Výpadek zasáhl rovněž kulturní akce a nemocnice.

0

Před 5 dny Jiří Padevěd

Ledové osvěžení pro zvířata ve vedrech v zoo Praha

Zoo Praha během letních měsíců zajišťuje dovoz ledu pro zvířata díky společnosti Bidfood. Led nejen ochlazuje, ale i obohacuje život zvířat. Během horkých dnů zoo sleduje teploty, aby zajistila dostatečné zásoby ledu. Na sociálních sítích sdílí aktuální informace a ukazuje, jak si zvířata led užívají.

0

Před 6 dny Jiřina Suchorová

Japonský speciál v Riegrových sadech: Pokémonová mánie pokračuje!

Přijďte na Pokémonový speciál v Riegrových sadech a objevte svět japonských a anglických Pokémon karet!

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Spory o dejvickou nádražní restauraci. Veřejnost se postavila za zachování

Spor mezi Správou železnic (SŽ) a provozovatelem dejvické „nádrážky“ trvá několik let kvůli zvýšení nájmu, což vyvolalo podporu veřejnosti a petici.

0

Před týdnem Adam Wágner

Pocta lidskému tělu - krajina krásy, živosti a křehkosti

Pohybově vizuální báseň oslavuje lidské tělo jako krajinu plnou krásy, křehkosti a odlišností. Tři generace umělců spojují divadlo, tanec, akrobacii a film, aby zkoumaly dialog mezi stářím a mládím.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Jedinečný víkend s lachtany v zoo

Tento víkend zoologická zahrada nabídne jedinečný program zaměřený na lachtany. Od 10:00 slavnostní předání ledového dárku, ve 13:30 ukázka tréninku lachtanů a od 10:00 do 16:00 herní a informační stanoviště.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Průvod obřích loutek rozzáří centrum Prahy

Praha se připravuje na unikátní událost – průvod obřích loutek, který projde centrem města jako součást divadelního festivalu Za dveřmi.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Kontroverzní rozhledna v Malešickém parku rozděluje obyvatele

Plánovaná rozhledna v Malešickém parku oživuje kontroverze. Starosta Praha 10 Martin Valovič považuje stavbu za završení revitalizace parku.

0

Před 2 týdny Michaela Prokopová

Bránu gigantů na Hradě zavřou na 7 týdnů kvůli rekonstrukci

Brána gigantů na Pražském hradě se uzavře kvůli výměně bezpečnostních sloupků, což potrvá sedm týdnů do srpna. Rekonstrukce zahrnuje i archeologické průzkumy.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Požár v historické budově plavební komory: Škoda 4,5 mil. Kč

Ve čtvrtek odpoledne vypukl požár v prvním patře historické budovy plavební komory u Hořínského kanálu. Hasiči plameny zkrotili, oheň se nerozšířil. Příčinou je pravděpodobně technický problém s elektrickým rozvaděčem.

0

Před 2 týdny Miroslav Pucholt
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024