Offline

Migrace v Praze navýšila českou populaci o téměř 100 tisíc

Podle analýzy cizinecké policie bylo na konci roku 2022 v Praze přibližně 170 tisíc Ukrajinců, 31 tisíc Slováků, 27 tisíc Rusů a dalších cizinců. Migrace zvýšila českou populaci téměř o 100 tisíc. Počet cizinců v Praze vzrostl zejména po ruském útoku na Ukrajinu v únoru 2022.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

800 podvedených fanoušků na MS v hokeji

Policie eviduje přes 800 podvedených fanoušků během hokejového mistrovství světa. V Praze bylo nahlášeno 730 falešných vstupenek s škodou 2,6 milionu korun, v Ostravě 63 s škodou 160 tisíc korun. Policie obvinila pět osob. Finálový zápas sledovalo 3,74 milionu diváků.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Objev pokladu ze 12. století v Kutnohorsku může přepsat historii

Loni během procházky objevila žena poklad ze 12. století, který by mohl přepsat historii regionu. Archeologové našli v Kutnohorsku přes 2 150 stříbrných mincí z doby přemyslovských panovníků. Odborníci mince zkoumají, čistí a připravují na výstavu, která je plánována nejpozději na příští rok.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

57. ročník pochodu Praha-Prčice přilákal 22 tisíc turistů

Letos se konal 57. ročník pochodu Praha-Prčice s téměř 22 tisíci turisty. Největší zájem byl o 30km trasu (5038 lidí), dětskou trasu (3500 účastníků) a 70km trasu (1100 odvážlivců). Od roku 2020 je nutná předchozí registrace s QR kódy. První pochod proběhl v roce 1966.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Alzheimer Home v Roztokách: Po smrtícím požáru a 80 milionové obnově se dveře znovu otevírají

Zařízení Alzheimer Home v Roztokách, postižené v červnu 2021 požárem s dvěma mrtvými, se opět otevírá. Obnova stála 80 milionů korun. Někteří klienti se vracejí, přijímací proces nových bude postupný.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Goodallová pokřtila knihu a gorilí mládě Gaia v pražské zoo

Primatoložka Jane Goodallová pokřtila v pražské zoo její novou knihu a gorilí mládě. Kniha se zaměřuje na vyhubené zvíře, luskoně. Mládě, které bylo ve středu měsíc staré, bylo středem pozornosti a jeho jméno, Gaia, bylo vybráno pětičlennou porotou. Zoo se tak pochlubila svým sedmým gorilím členem.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Objevte pražské podzemí s geologem Štěpánem Rakem

K 50. výročí uvedení nejstaršího úseku linky metra C do provozu se můžete vydat na objevovací cestu po pražských hlubinách se geologem a paleontologem Štěpánem Rakem. Cesta začne na stanici Florenc a pokračuje přes 5 stanic metra. Akce trvá 1,5-2 hodiny, cena nezahrnuje jízdenku MHD.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Lásky čas na Čecháči

Anežka Hessová a Agnes Kutas vystoupí s písněmi o jaru a lásce, Lovesong Orchestra zahraje nadupanou dechovku. Čekají vás tvůrčí dílny, fotobudka, opékání špekáčků, stánky, piknik a občerstvení od Gutovka, Barriqáda vinárna a kavárna, Máminy makronky a TaZmrzlina.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Hlavní město obdrželo zpět většinu financí uložených ve Sberbank

Hlavní město získalo 95 % pohledávky ve výši 172,248,441.52 CZK z úpadku Sberbank CZ. Výplatou 163,636,019.44 CZK se Praha může pokrýt investice a nutné výdaje. Zbývající pohledávka 8,612,422.08 CZK je předmětem dalšího soudního řízení.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Mladý vzácný druh sovy se vrací do Zoo Praha

V ZOO Praha se narodilo mládě ketupy Pelové, jednoho z největších žijících druhů sov. Přestože bylo mládě vyhozeno z hnízda, chovatelé jej zachránili a pečlivě sledovali jeho vývoj. Po úspěšném odchovu bylo mládě navráceno do voliéry, kde ho návštěvníci mohou obdivovat.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPRAHA.CZ

Okouzlující starožitný porcelán

Výstava "Poklad z koněpruské půdy" představuje starožitný porcelán z různých období a stylů. Expozice zahrnuje unikátní sbírky z Porzellanfabrik Franz Manka. Vstupné je dobrovolné a výtěžek půjde na záchranu koněpruské vápenice.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPRAHA.CZ

Flóra, fauna a tajemství Tichého údolí

Spojení vědy a přírody v Přírodní rezervace Roztocký háj – Tiché údolí přitahuje milovníky přírody na unikátní přírodovědeckou procházku. Akce vede botanička a zoolog, kteří nabízejí jedinečnou příležitost seznámit se s místní flórou a faunou.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPRAHA.CZ

Nové osvětlení a kamery kolem Klánovického lesa

Nové osvětlení a kamery mají zvýšit bezpečnost v okolí Klánovického lesa v Praze. Světla budou lépe rozprostřena a QR kódy na lampách umožní určit přesné místo v případě nouze.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPRAHA.CZ

Seniorku ošklivě pokousal pes z útulku

Seniorka adoptovala jezevčíka z útulku, navzdory varováním o jeho agresivním chování. Pes strávil sedm let bez péče a lásky, což vedlo k útoku na ženu. Poté byl pes vrácen do útulku a seniorka prodělala léčbu tržných ran.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPRAHA.CZ