Offline

Předčasné porody: Nízké T-lymfocyty u matek jako rizikový faktor

Výzkum ve VFN v Praze zkoumá předčasné porody s důrazem na hladiny T-regulačních lymfocytů v krvi matek. Nízký počet těchto buněk může znamenat vyšší riziko předčasného porodu.

Blog
Včera
REGIONPRAHA.CZ

Rodiče zoufale hledají školky! Děti přihlašují až do sedmi různých zařízení najednou

Většina městských částí dokáže umístit všechny spádové děti starší tří let do mateřských škol, ale často ne do těch nejbližších. Například v Praze 10 nebylo možné umístit dítě do školky vzdálené pouhých padesát metrů od domova, protože měla přes 110 zájemců a přijala jen 27 dětí.

Blog
Před 3 dny
REGIONPRAHA.CZ

Létající Pivovary: Tvořivost a Originalita v Chuti Piva na Holešovické Přehlídce!

Létající pivovary, mající svou vlastní identitu a stálého sládka, vaří pivo kdekoliv. To umožňuje tvůrčí hravost a originální chutě. Na přehlídce malých a létajících pivovarů v pražských Holešovicích 15.-16. 6. 2024 lze ochutnat různé pivní styly a občerstvení.

Blog
Před 4 dny
REGIONPRAHA.CZ

Rohanský ostrov - tisíce nových bytů a škola pro tisíc žáků

Na Rohanském ostrově v Praze vznikne přes dva tisíce nových bytů a nová základní škola pro téměř tisíc žáků. Developer do projektu investuje téměř miliardu korun. Finance poputují do speciálního fondu na infrastrukturní projekty, jako jsou školy či silnice.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Požár v Modřanech zastavil vlaky, zasáhli dobrovolníci i profesionálové

V Modřanech hořela neužívaná drážní budova, což omezilo provoz na železnici. Zásah trval od 23:12 hodin dne 29. května 2024 a zúčastnili se ho profesionální i dobrovolní hasiči. Požár zasáhl i staré pražce, naštěstí nedošlo ke zranění. Příčina je neznámá, nevznikla žádná škoda.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Tragická nehoda: Muži odsouzeni za smrt chlapce při závodech

Dva muži byli odsouzeni za tragickou nehodu z dubna 2022, kdy při závodech nákladních vozidel zemřel tříletý chlapec. Strýc zesnulého chlapce dostal podmíněný trest na dvanáct měsíců, pořadatel závodů na šestnáct měsíců.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Petice za stažení nápisu na Hradčanské

Petice za odstranění nápisu ve vestibulu Hradčanské byla zahájena 1. května a nyní má cca 50 podpisů. Autorem je Ondřej Turek, který tvrdí, že nápis neodpovídá demokratickým hodnotám. Navrhuje nahrazení dílem, které respektuje evropské a české normy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Zámek Štiřín míří do aukce za 3,3 miliardy!

Historický zámek Štiřín z 18. století u Kamenice míří do aukce, protože žádná státní instituce o něj nejeví zájem. Aukce proběhne od 11. do 13. září s minimální cenou 3,3 miliardy korun. Zámek dříve sloužil jako hotel a areál každý měsíc stojí stát 600 tisíc korun.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Spor o fiakry v Praze - město versus cech fiakristů

Spor o fiakry v Praze pokračuje. Vedení města chce ukončit nájemní smlouvu na Staroměstském náměstí, kde se koně i přes zákaz stále vyskytují. Cech fiakristů argumentuje blahobytem koní a jejich nutností pohybu.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

UNESCO má hlavní slovo v osudu Výtoňského mostu

Letos se rozhodne o osudu železničního mostu na Výtoni. Správa železnic plánuje realizaci od roku 2026 s důrazem na veřejnost a připravuje dokumentaci. UNESCO má hlavní slovo, chybí místní znalci metodik.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Nová linka metra D v Praze se může zpozdit až do roku 2031

Projekt nové linky metra D v Praze čelí zpoždění kvůli komplikacím s výběrem zhotovitele. Původně plánované zprovoznění v roce 2029 se možná posune na rok 2031. Linka zlepší dopravní obslužnost na jihu města a bude zahrnovat automatické soupravy.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Zemědělci z celé ČR plánují další protest v Praze

Zdůrazňují, že protesty jsou jediným způsobem, jak upozornit na problémy v sektoru. Požadují spuštění podpory zaměstnanosti na venkově, vrácení národních dotací na úroveň 2022 a snížení daně ze zemědělské půdy. Prezident Agrární komory Doležal uvedl, že zemědělci čelí obrovskému poklesu příjmů.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Japonské dobroty: Tempura, Korokke a vepřový burger čekají!

Ve dnech 25.-31. května proběhne v Kulturním centru Palác Akropolis již šestý ročník Japonského Fried Food Festivalu s tradičními smaženými specialitami. Akci doplní workshopy a přednášky o japonských surovinách a technikách smažení.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ