ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Pocitová mapa hl. m. Prahy ukáže, jak se lidé cítí v?metropoli. Pomůže komunitnímu plánování i městským organizacím

V úterý startuje v?Praze unikátní kampaň „Pocitová mapa Zdravá Praha 2021“, která umožní občanům vyjádřit se on-line k?místu, kde žijí, pracují a tráví volný čas. Zapojit se v?rámci května až září mohou všechny pražské městské části a jejich občané. Jedná se o moderní nástroj, který podporuje snahu hlavního města o aktivní participaci lidí.

0

Včera

Cestovní ruch se v prvním čtvrtletí tohoto roku nadále propadal

Praha během prvních tří měsíců tohoto roku zaznamenala téměř 94,6% pokles v cestovním ruchu oproti roku 2019, kdy cestovní ruch ještě nepoznamenala pandemie.

0

Včera

Praha na vlastní náklady nakoupila školám PCR testy a zajistila tak dětem bezpečné pokračování v jejich výuce

Pražskému magistrátu se úspěšně podařilo vysoutěžit devět tisíc PCR testů pro 29 škol, které zřizuje. Jedná se o víceletá gymnázia a taneční konzervatoř, které by kvůli vládnímu výpadku antigenních testů neměly od 10. května čím své žáky testovat. Zástupci hlavního města se po vypsání veřejné zakázky do dvou milionů korun rozhodli pro nejvýhodnější nabídku od společnosti EUC Laboratoře s.r.o., která za cenu 155 korun za test zajistí kompletní službu spojenou s testováním.

0

Před 2 dny

Praha získá zařízení pro určování vozidel s nadměrnými emisemi častíc. Sloužit budou přímo v ulicích města

Rada hl. m. Prahy dnes schválila vyhlášení veřejné zakázky na vývoj, výrobu i dodávku zařízení pro zjišťování emisí pevných částic výfukových plynů u motorových vozidel. Kontrola při běžném silničním provozu výrazně usnadní odhalovat auta s nadměrnými emisemi částic, což následně povede ke zlepšení kvality ovzduší v Praze.

0

Před 2 dny

Praha pronajme byt organizaci Baobab, která pomáhá lidem s duševním onemocněním

Pražští radní dnes schválili pronájem městského bytu pro organizaci Baobab, která se specializuje na pomoc lidem s duševním onemocněním. Byt poslouží jako tréninkový a budou ho užívat čtyři osoby.

0

Před 2 dny

Praha našla cestu k uhlíkové neutralitě. Schválený klimatický plán předpokládá o 45 % méně emisí už v roce 2030

Rada hl. m. Prahy na svém dnešním zasedání schválila návrh Klimatického plánu hl. m. Prahy do roku 2030 předložený náměstkem primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petrem Hlubučkem. Ambiciózní dokument se má stát vlajkovou lodí úsilí o uhlíkově neutrální metropoli v roce 2050. Jeho realizace během následujících deseti let počítá se snížením objemu produkovaných emisí oxidu uhličitého o 45 % oproti roku 2010. Toho se má dosáhnout realizací 69 konkrétních opatření, které jsou v plán

0

Před 2 dny

Praha vybaví dětská dopravní hřiště koly pro handicapované děti

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila realizaci projektu jízdní kola pro handicapované děti. Město tak pořídí šest speciálních kol na dětská dopravní hřiště v Praze 3, 4, 5, 8, 9 a 15 v celkové výši 386 232 Kč.

0

Před 2 dny

Mezinárodní soutěže na novou podobu Florence se zúčastní pět věhlasných týmů

Mezinárodní porota vybrala pět týmů, které se zúčastní soutěže na novou podobu Florence. Z této dopravní křižovatky a železničního brownfieldu se má stát multifunkční čtvrť, která nabídne bydlení, obchody, dopravní terminál, kancelářské prostory i místa pro trávení volného času. Do urbanistické soutěže Florenc 21 se zapojí multidisciplinární týmy, mezi nimiž je i světoznámé dánské architektonické studio BIG Bjarke Ingelse nebo česká studia A69 a UNIT architekti. Návrhy budou představeny letos v

0

Před 2 dny

CHCISEVKLIDUVYSPAT – Praha 1 spustila nový web

Městská část Praha 1 vytvořila ve spolupráci se svým Výborem proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života nový web zaměřený na krátkodobé ubytování v bytech a na problémy, které jsou s tím spojené.

0

Před 2 dny

Další nová linka z Prahy, EgyptAir bude létat do Hurghady

Letecká společnost EgyptAir spustí od 23. května 2021 novou linku z Prahy do Hurghady.

0

Před 3 dny

Kam míří Evropská unie? Do debaty o budoucnosti EU se mohou zapojit i Češi

Na neděli 9. května připadá mezinárodní Den Evropy, který symbolicky oslavuje jednotu a mír na starém kontinentu.

0

Před 4 dny

Diskuze radních a odborníků o dostupném rodinném bydlení v Praze 8

V Centru architektury a městského plánování se z iniciativy radního městské části Praha 8 pro strategický rozvoj Tomáše Hřebíka a radní hl. m. Prahy pro oblast legislativy, veřejné správy a podpory bydlení Hany Kordové Marvanové konala panelová diskuse zaměřená na dostupnost bydlení v Praze 8, a to jak pro mladé rodiny s dětmi, tak pro sociálně slabší skupiny obyvatel.

0

Před 5 dny

Chystaný stavební zákon musí umožnit lepší plánování rozvoje měst a obcí. Česká města žádají o přijetí pozměňovacích návrhů podle Čtyř městských artikul

Návrh nového stavebního zákona je ve třetím čtení a čeká na schválení Poslaneckou sněmovnou. Ač Hospodářský výbor podporuje některé zásadní požadavky českých měst formulované v tzv. Čtyřech městských artikulích a schválené v orgánech Svazu měst a obcí, bez jejich přijetí ve třetím čtení zákon zapříčiní stagnaci obcí a měst i ekonomické problémy celé republiky.

0

Před 5 dny

Praha 2 letos odstraní více než 2000 m2 graffiti, do speciálního programu je zapojeno přes 600 domů

Městská část Praha 2 úspěšně pokračuje v antigraffiti programu, který realizuje už jedenáctým rokem. Během prvních tří měsíců letošního roku bylo v rámci projektu vyčištěno 57 domů, na kterých bylo odstraněno více než 319 m2 graffiti.

0

Před 5 dny
uniwebíky