ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Vladislav Filip dominoval při výstupu na věž v Krchlebech

V Krchlebech se konal 21. ročník závodu ve výstupu na cvičnou věž. Vladislav Filip z HZS Středočeského kraje zvítězil s časem 14,46 sekund. Na druhém a třetím místě se umístili Lukáš Hons a Pavel Maňas. V doplňkovém závodě štafet zvítězili Milan Tůma a Miloš Ježek.

0

Včera Michaela Prokopová

Předčasné porody: Nízké T-lymfocyty u matek jako rizikový faktor

Výzkum ve VFN v Praze zkoumá předčasné porody s důrazem na hladiny T-regulačních lymfocytů v krvi matek. Nízký počet těchto buněk může znamenat vyšší riziko předčasného porodu.

0

Včera Rebeka Schmidt

Referendem se obyvatelé Dolní Lutyně výrazně vyslovili proti výstavbě gigafabriky

Obyvatelé Dolní Lutyně odmítli v referendu výstavbu gigafactory na výrobu baterií do elektromobilů. Ministr průmyslu Jozef Síkela výsledek respektuje, ale tvrdí, že to neohrozí další jednání. Hlasování jasně ukázalo odpor místních k projektu kvůli obavám o životní prostředí a znehodnocení půdy.

0

Před 2 dny Lenka Hubingerová

Praha 7: Obyvatelé jednoznačně odmítli zdražení parkovného v modrých zónách

Občané Prahy 7 se jasně vyslovili proti zvyšování cen za parkování v modrých zónách, jak navrhuje magistrát v rámci nové parkovací reformy. V rámci hlasování, které proběhlo souběžně s volbami do Evropského parlamentu, dali jasně najevo svůj nesouhlas.

0

Před 3 dny Jiří Padevěd

Rodiče zoufale hledají školky! Děti přihlašují až do sedmi různých zařízení najednou

Většina městských částí dokáže umístit všechny spádové děti starší tří let do mateřských škol, ale často ne do těch nejbližších. Například v Praze 10 nebylo možné umístit dítě do školky vzdálené pouhých padesát metrů od domova, protože měla přes 110 zájemců a přijala jen 27 dětí.

0

Před 3 dny Rebeka Schmidt

Budování svalové hmoty

Budování svalové hmoty je cílem mnoha fitness nadšenců, sportovců a kulturistů. V tomto článku si probereme praktický přehled kroků, které můžete podniknout k efektivnímu budování svalové hmoty. Na konci si rozebereme i pokročilé metody nabírání svalů.

0

Před 4 dny REGIONPLZEN.CZ

Krádež kabelů ochromila vlakový provoz přes Smíchov

V pondělí ráno došlo k omezení provozu vlaků přes pražské smíchovské nádraží kvůli poruše zabezpečovacího zařízení, kterou způsobili zloději kabelů. Podle informací na webu Českých drah byl provoz ve stanici Praha-Smíchov obnoven kolem 7:30.

0

Před 4 dny Adam Wágner

Další nehoda na železnici. Vlak vykolejil v Milovicích

V Milovicích vykolejil vlak jednou nápravou, což způsobilo škodu odhadovanou na 1,5 milionu korun. Ve vlaku bylo cca 30 cestujících, kteří byli bezpečně evakuováni. Byla zavedena náhradní autobusová doprava. Incident se vyšetřuje. Tento týden se jedná již o druhou nehodu na železnici.

0

Před 4 dny Lenka Hubingerová

VSP Auto Praha Servis, a.s. je specializovaný autoservis pro dodávky a nákladní vozy Mercedes Benz

Společnost VSP Auto Praha Servis, a.s., zajišťuje specializované servisní služby pro dodávky a nákladní vozy značky Mercedes Benz.

0

Před týdnem REGIONPLZEN.CZ

Koncert a prohlídka Břevnovského kláštera

Náš večer se odehraje v Benediktinském arciopatství. Po hudebním programu bude prohlídka kláštera a krypty. Vystoupí Ladislav Horák (akordeon) a Petr Nouzovský (cello) a zahrají skladby z filmových pohádek. Letos podpoříme rodinu Hráčkových s třemi postiženými dcerami.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Nové mládě orangutana v pražské zoo dostalo jméno Harapan

V pražské zoo se konala slavnost, kde nové mládě orangutana dostalo jméno Harapan, což v indonéštině znamená naděje. Účastnili se jí i významní hosté, jako ředitel zoo Miroslav Bobek a ministr Jan Lipavský. Harapan je první mládě orangutanky Diri, otcem je samec Pagy.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Parkování v Praze může zdražit až na 9 600 Kč ročně

Parkování v Praze může zdražit, zvláště v městské části Praha 7. Magistrát zvažuje zvýšení ročního poplatku za rezidenční kartu z 1 200 na až 9 600 korun. Cílem je snížit počet aut a zlepšit dostupnost parkovacích míst. Podobné kroky chystají i jiné části Prahy, což vyvolává debaty mezi obyvateli.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Kůň Převalského se díky Zoo Praha vrací do Kazachstánu

Koně Převalského, kdysi vymizelí z divoké přírody, se díky Zoo Praha vrací do stepí Altyn Dala v Kazachstánu. Od roku 2011 uskutečnila zoo devět transportů a plánuje přepravit dalších 40 koní během pěti let.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Rohanský ostrov - tisíce nových bytů a škola pro tisíc žáků

Na Rohanském ostrově v Praze vznikne přes dva tisíce nových bytů a nová základní škola pro téměř tisíc žáků. Developer do projektu investuje téměř miliardu korun. Finance poputují do speciálního fondu na infrastrukturní projekty, jako jsou školy či silnice.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt
NOVÝ RENAULT CAPTUR