ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Praha podá dvě žádosti o dotace z evropských fondů na vybudování dobíjecích stanic pro elektromobily

Hlavní město chce podpořit rozvoj elektromobility prostřednictvím dvou projektových záměrů. V případě úspěchu žádostí lze předpokládat dotace z evropských fondů až do výše 80 % způsobilých nákladů. Projekty by se měly následně uskutečnit v letech 2025–2027.

0

Včera MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Praha schválila nová pravidla pro plakátovací plochy, plakátovací sloupy dostanou novou podobu

¨Nyní Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy vytipuje vhodná místa na umístění reklamních sloupů a zajistí zpracování jejich designu a odbor majetku pražského magistrátu připraví soutěž na nové provozovatele.

0

Včera MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Hlavní město obdrželo zpět většinu financí uložených ve Sberbank

Praze se začátkem dubna letošního roku podařilo získat zpět 95 % z financí, které měla uložené v ruské bance Sberbank. Konkrétně se jedná se o částku ve výši 163 636 019,44 Kč, kterou nyní může metropole využít například k investicím nebo na nutné výdaje.

0

Včera MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Praha koupí budovu v ulici U Pergamenky v Holešovicích. Přestaví ji na střední školu

Praha posílí své kapacity středních škol. Nová střední škola vznikne v pražských Holešovicích na adrese U Pergamenky 1455/11. Rada hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasila koupi budovy na zmíněné adrese za kupní cenu 198 881 000 Kč od soukromého majitele. Následně bude budova zrekonstruována pro potřeby střední školy, svůj účel by mohla plnit do tří let. Záměr musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

0

Včera MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Hlavní město podpoří integraci cizinců v Praze

Praha podpoří programy pro integraci cizinců a národnostních menšin. V programech je na nejrůznější aktivity na jejich podporu připravena dotace ve výši 19 795 000 Kč. Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila na tyto programy částku 16 070 000 Kč, zbylé dotace musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

0

Včera MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Hlavní město podpoří pět velkých kulturních akcí v tomto roce

Rada hl. m. Prahy schválila v pondělí poskytnutí dotace na kulturní projekty. Na pět projektů různých žadatelů v letošním roce poskytne hlavní město celkem částku 1 936 000 Kč. Tyto individuální dotace se poskytují výjimečně a pouze za podmínek, že se jedná o mimořádný přínos pro Prahu.

0

Včera MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Praha poskytne dotace na podporu sportu pro rok 2024 ve výši téměř půl miliardy korun

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila poskytnutí dotací v Programu podpory sportu a tělovýchovy v hlavním městě Praze pro rok 2024 v celkové výši 454 650 000 korun. Jedná se o poskytnutí účelových dotací na projekty nepřesahující 1 milion korun v celkové hodnotě 106 667 000 korun a těch, které přesahují 1 milion korun, za 347 983 000 korun. Ve druhém případě však musí poskytnutí dotací ještě potvrdit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

0

Včera MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Nová pohodová stezka podél Vltavy láká rodiny a cyklisty

Projekt výstavby přírodní stezky podél Vltavy v Praze postupuje. Stezka o délce 1,15 km a šířce 2,5 m bude sloužit pro rekreaci a má přiblížit obyvatelům krásy řeky.

0

Před 3 dny Jiří Padevěd

Mladý vzácný druh sovy se vrací do Zoo Praha

V ZOO Praha se narodilo mládě ketupy Pelové, jednoho z největších žijících druhů sov. Přestože bylo mládě vyhozeno z hnízda, chovatelé jej zachránili a pečlivě sledovali jeho vývoj. Po úspěšném odchovu bylo mládě navráceno do voliéry, kde ho návštěvníci mohou obdivovat.

0

Před 3 dny Ester Vohradská

Na Vltavě bude bezpečněji. Policie ČR zmodernizovala stání pro služební plavidla

Pražské poříční oddělení Policie ČR má nově upravená stání pro služební plavidla. Významně tím bude zlepšena akceschopnost Policie ČR na Vltavě i celého Integrovaného záchranného systému. Nové plovoucí garáže na Veslařském ostrově v Praze umožňují bezpečné stání pro pět lodí a přístup k nim za každého počasí.

0

Před 4 dny MAGISTRÁT HLAVNÍ MĚSTO Praha

Praha si připomene 100. výročí úmrtí Franze Kafky

Praha připomíná sté výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky. Iniciativa nabízí bohatý program s výstavami, inscenacemi či projíždějící "kafkovskou tramvají" ozdobenou ilustracemi české ilustrátorky Simony Lore. Kampaň k výročí vyjde na 1 milion korun.

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Stomatologická centra v Praze: jaké nabízejí služby a jaké mají ceny?

V dnešní uspěchané době je péče o zdraví našich zubů často opomíjena, přestože má zásadní vliv na celkovou kvalitu života. Stomatologická centra v Praze přinášejí do tohoto segmentu zdravotní péče nový rozměr, poskytující komplexní služby od preventivních prohlídek až po pokročilé zákroky.

10

Před 4 dny Mediální skupina Region24

Nová základní škola pro 800 dětí s hřištěm na střeše

Radnice Prahy 8 jedná s Igloo Architekti o projektu nové základní školy na Rohanském ostrově, poté co neuspěla jednání s původním vítězem AXXI. Nesmí stát více než 970 milionů Kč a bude mít kapacitu 800 žáků.

0

Před 4 dny Jiří Padevěd

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

0

Před 5 dny Miroslav Pucholt
The Loop Jazz Club