ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Zavedení zpětného odběru pneumatik ve sběrných dvorech má úspěch

V loňském roce byl na všech sběrných dvorech hlavního města zaveden zpětný odběr pneumatik. Pro občany to v praxi znamená, že za jejich odložení již nemusí platit. Tato možnost se setkala s velkým úspěchem a zájmem Pražanů, množství odevzdaných pneumatik vzrostlo z 257 tun na 549 tun.

0

Včera

Devadesát let (ne)svobody očima prvního českého mrakodrapu. Dům RADOST na Žižkově připomene moderní dějiny

Dominanta pražského Žižkova, Dům RADOST, slaví v tomto roce výročí devadesáti let. Při této příležitosti bude možné od března navštívit program s názvem „90 let (ne)svobody s Domem RADOST“ zaměřený na moderní dějiny. Program nabídne interaktivní výstavy, diskuse s pamětníky, promítání dobových filmů či prohlídky protiraketového krytu. Pro tuto akci poskytl záštitu radní hl. m. Prahy pro oblast školství Antonín Klecanda.

0

Včera

Milárdová rekonstrukce divadla na Vinohradech

V březnu plánuje Praha vypsat tendr na rekonstrukci vinohradského divadla. Oprava historické secesní budovy, modernizace divadelní techniky a vybudování nové podzemní scény stojí předpokládaných 2,76 miliardy Kč. Dokončení prací se očekává v roce 2027.

0

Včera

Potápějící se loď zastavena hasiči a potápěči, zamezen únik ropných látek

V holešovickém přístavu se potopila loď, hasiči a potápěči dorazili na místo, aby zamezili úniku ropných látek. Situaci řešili spolu s Odborem životního prostředí a Plavební správou. Loď byla úspěšně vytáhnuta jeřábem, záchranná operace proběhla bez problémů.

0

Včera

Praha a ÚOHS se dohodli na spravedlivé regulaci venkovní reklamy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil správní řízení vedené s hlavním městem Prahou ohledně regulace venkovní reklamy. Proti rozhodnutí Úřadu nebyl podán rozklad a je pravomocné. Hlavní město v návrhu regulace venkovní reklamy upravilo podmínky tak, aby zohlednilo obavy ÚOHS.

0

Včera

Nový chodník u pražského nádraží

Nový chodník u pražského hlavního nádraží zlepší přístup a bezpečnost cestujících. Projekt, který by měl být hotov za šest týdnů, navazuje na úpravy z roku 2019. Součástí rekonstrukce nádraží je i plán na novou tramvajovou trať.

2

Včera

Všechny autobusové zastávky v Praze na znamení

Pražská integrovaná doprava (PID) plánuje zavést systém, kdy všechny autobusové zastávky v Praze budou na znamení. Pro změnu ještě musí rozhodnout vedení Prahy a Středočeského kraje. Tento systém by zrychlil provoz, přispěl ekologicky a zvýšil komfort cestujících.

9

Včera

ČD vypraví parní expresy na velikonoční jarmark na Křivoklátě v sobotu 15. a v neděli 16. dubna

V rámci akce „Královské Velikonoce na Křivoklátě“ budou vypraveny dva expresy, a to v sobotu 15. a v neděli 16. dubna.

5

Před 2 dny

Nové centrum v Praze bojuje s pánevními bolestmi žen

V Praze vzniklo specializované centrum pro ženy s pánevními potížemi. Centrum se zaměřuje na diagnostiku a léčbu těchto obtíží, které se stále více žen potýkají a obtížně řeší běžnými léky na bolest. Díky spolupráci odborníků z různých oblastí medicíny mohou ženy získat komplexní a efektivní léčbu bolesti pánve.

5

Před 2 dny

Oprava Barrandovského mostu uzavírá rampu ze Strakonické

Silničáři uzavřou rampu ze Strakonické na Barrandovský most kvůli opravám od 11. března až do konce letních prázdnin. Pražští řidiči tak budou muset jezdit po mostě ve třech pruzích namísto čtyř. Očekává se značné dopravní ztížení v Praze, nicméně oprava zlepší infrastrukturu a zvýší bezpečnost na silnicích.

8

Před 2 dny

Pražští radní představili výsledky prvního roku práce pro hlavní město

Členové Rady hl. m. Prahy jsou již rok ve svých funkcích. O dosavadních úspěších v jednotlivých gescích, ale také o vizích na další období, dnes hovořil primátor hl. m. Prahy a pražští radní na tiskové konferenci. Pražská koalice v tomto volebním období funguje ve složení SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Piráti a STAN.

0

Před 2 dny

Policie dopadla fantoma oken

Policie v Praze zadržela mladou ženu, zvanou "Fantom oken", která systematicky vykrádala auta na Jižním Městě. Žena rozbíjela boční okénka a odcizila z vozidel mobilní telefony, doklady, oblečení, parfémy a zavazadla. V případě odsouzení jí hrozí až tříletý trest.

6

Před 2 dny

Emotivní rozloučení s Olgou Kočkovo

Lidé se rozloučili s Olgou Kočkovou, první dámou Matějské pouti, v pražském Břevnovském klášteře. Poslední rozloučení s Kočkovou bylo podobně honosné jako pohřeb jejího syna Václava v roce 2008 a vnuka Jana o několik let později. Olga Kočková zemřela po několikaletém boji s vážnou nemocí.

10

Před 2 dny

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

2

Před 3 dny
ČNSO studio