Čas na knihu: Hrůzy v Michiganu

Vlkodlačí horor českého autora.

uniweb weby

Když se na serveru HitHit objevil projekt Hrůzy v Michiganu, nakladatelství Golden Dog o něm popravdě vůbec nic nevědělo, ale ještě v době, kdy nebylo úplně jasné, zda bude kampaň úspěšná, oslovil autor Pavel Bartáček nakladatelství s tím, jestli by po skončení crowdfundingu nechtělo jeho knihu vydat. Možnost mít vlkodlačí horor českého autora nakladatelství Golden Dog rozhodně zaujala.

Kniha Hrůzy v Michiganu je již na světě, a tak je jasné, že do portfolia nakladatelství Golden Dog skvěle zapadla. Pavel Bartáček se prezentuje jako velmi schopný autor, který dokáže pracovat jak s historickým, tak teritoriálně odlišným prostředím – děj se, jak název napovídá, odehrává v USA – ale dokáže pracovat i s postavami a příběhem, který neustále graduje, i když byste již po první části mohli mít pocit, že to horší být nemůže. Může.

Původně se jednalo o krátkou povídku pro autorova syna, nečtenáře, kterého tak chtěl přimět přečíst alespoň malý souvislý text, nacházející se mimo sociální sítě a streamovací služby. Nakonec se povedlo, syn ji obdržel v den svých patnáctých narozenin.

A proč zrovna příběh o Vlčím muži? Důvodem byl autorův dětský sen napsat knihu o vlkodlacích. Až na sklonku autorovy třetí dekády se odhodlal napsat něco víc než pár ušmudlaných stránek. Na základě kladných ohlasů byla rozšířena v novelu, a když Pavel Bartáček začal úzce spolupracovat s kreslířem Martinem Vinšem, jeho ilustrace autora hnaly do dalšího pokračování příběhu. A tady knihu máte!

Na plátně divokého a bravurně vykresleného Michiganu se rýsuje neobyčejný příběh souboje člověka s podivnými mýtickými živly. Pavel Bartáček líčí temné dobrodružství, které čerpá z útržků historek někdejších lovců a legend starousedlíků i původních indiánů. Souboj člověka s neznámými silami začíná.

Románem Hrůzy v Michiganu se otevírají dveře do silné vlčí mytologie, do mytologie, která pracuje s klasickými indiánskými legendami, ale především se jedná o osobité, poměrně drsné pojetí příběhu, který děsí už odnepaměti. Co kdyby se člověk změnil? Co kdyby už nebyl takový, jako býval? Co kdyby se v něm probudilo zvíře? Jak se pak takové zvíře dá zastavit?

Hrůzy v Michiganu je na trhu od 27. června 2022.

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/hruzy-v-michiganu/

O nakladatelství Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další žánrovou literaturu (fantasy, scifi). Jedním z cílů nakladatelství je podpořit české hororové autory, vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

Více na www.goldendog.cz

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Abonentní koncert 2

Hlavní zprávy

 

Reviens Bébel!
webíky uniweb