Fond podpořil filmovou adaptaci Války s mloky, příběh z období pražského jara i debutující režisérky

Radní Státního fondu kinematografie podpořili ve velké výzvě na výrobu celovečerního hraného filmu sedm projektů.

uniweb weby

Celkem mezi ně rozdělili 64 mil. Kč. Nový film režiséra a scenáristy Jiřího Mádla Vlny o událostech pražského jara roku 1968 a adaptace románu Karla Čapka Válka s mloky režiséra Aurela Klimta byly podpořeny nejvyššími částkami. Fond podpořil také tři debutující režisérky – Veroniku Liškovou, Evženii Brabcovou a Piaoyu Xie. 

„Mezi sedm podpořených projektů se ve výsledku dostaly čtyři psychologická dramata, historické drama o okupaci Československa v roce 1968, fantasy pohádka navazující na úspěšný první díl a adaptace Čapkovy knihy Válka s mloky pojatá jako kombinace hraného a zároveň animovaného snímku,“ uvedla předsedkyně Rady SFKMG Helena Bendová.  

Vlny je název třetího celovečerního filmu režiséra a scenáristy Jiřího Mádla (Pojedeme k moři, Na střeše). Drama o dvou bratrech zasazené do období invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 do tehdejšího Československa dostalo podporu ve výši 15 mil. Kč a českým producentem je společnost Dawson Films. Koprodukčním státem je Slovensko. Za novou adaptací románu Karla Čapka Válka s mloky stojí režisér Aurel Klimt (Fimfárum Jana Wericha, Lajka). Radní Fondu podpořili projekt druhou nejvyšší částkou 14, 5 mil. Kč. Celovečerní kombinovaný trikový film bude mít koprodukci ze Slovenska, Srbska a Chorvatska a za českou stranu projekt produkuje Studio ZVON.  Jednou z debutujících režisérek je Veronika Lišková s filmem Rok vdovy. Scénář k psychologickému dramatu napsal Eugen Liška a Fond projekt podpořil částkou 8,5 mil. Kč. Producentem je společnost Cinémotif Films a koproducenty budou Slovensko a Polsko. Druhou režisérkou, která debutuje se svým celovečerním hraným filmem Divočina, je Evženie Brabcová. Scénář rodinného dramatu s pohádkovými prvky napsala společně s Benjaminem Tučkem. Fond podpořil projekt částkou 8 mil. Kč, produkční firmou je BFILM.cz a koprodukčními zeměmi jsou Slovensko a Bulharsko. Les je nový projekt režisérů Tomáše Weinreba a Petra Kazdy, kteří spolupracovali již na oceňovaném filmu Já, Olga Hepnarová. Hlavním aktérem snímku bude rodina, jejíž osudy změnila přírodní katastrofa. Film produkuje společnost nutprodukce a Fond projekt podpořil částkou 8 mil. Kč. Koprodukčními státy jsou Slovensko a Francie. Třetí debutantkou je studentka pražského FAMU, tchajwanská režisérka, Piaoyu Xie s filmem Ošklivá mandarinka. Vypráví příběh čínské studentky hudby, jejíž jedinou šancí, jak trvale zůstat v Praze, je získat partnerské vízum. Producentem je Analog Vision a koproducenty Tchaj-wan a Slovensko. Radní Fondu podpořili projekt částkou 6 mil. Kč. Film režiséra a scenáristy Petra Kubíka Alchymistka zakletá v čase podpořil Fond částkou 4 mil. Kč. Pohádková fantasy je pokračováním Kubíkova filmu Princezna zakletá v čase a produkuje ji společnost Profesionální Video. 

Celkem se o podporu v této výzvě ucházelo 27 projektů.

Reviens Bébel!

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Remember Chet Baker

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
webíky uniweb