Návrat Sparťanů: Přichází Doležal a Mikliš

Začátek května přináší také nové posily pro náš tým!

uniwebíky

Ofenzivní řady vyztuží po vydařené sezoně v Českých Budějovicích odchovanec Zdeněk Doležal, natrvalo se do týmu vrací také obránce Ondřej Mikliš, který rovněž prošel mládeží Sparty a naposledy pomohl Kladnu do extraligy.

Vedení klubu tak pokračuje v budování sparťanského jádra. Útočník Zdeněk Doležal vyrůstal v Holešovicích, odkud zamířil do Chance ligy, kde se během sedmi sezon propracoval mezi nejlepší hráče ligy. Na své výkony navázal i po postupu do extraligy, kde byl ve své premiérové sezoně s 35 kanadskými body nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem českobudějovického Motoru.

„Zdeněk je náš odchovanec, moc si přál návrat do Sparty,“ konstatuje sportovní ředitel Petr Ton. „Svou kvalitu prokazoval jak v Chance lize, tak v poslední sezoně v extralize. Věříme, že nadešel ten pravý čas dát mu větší šanci v naší organizaci,“ má jasno Ton. Sedmadvacetiletý forvard by měl být jednou z velkých útočných zbraní do nové sezony. „Je v nejlepším věku, má vynikající střelu, měl by dostat šanci i v přesilových hrách,“ dodává k podpisu dvouletého kontraktu.
"Je to moc příjemné. Odmala jsem tu chtěl hrát za áčko. Je moc fajn pocit vracet se zpět," uvedl ve svém prvním rozhovoru po návratu do Sparty Zdeněk Doležal.

Mikliš má vše, co moderní obránce potřebuje

Naše mužstvo posiluje také defenzivu. Natrvalo se do Sparty vrací obránce Ondřej Mikliš, který ve Spartě nakoukl do dospělého hokeje a v posledních letech sbíral zkušenosti v první lize a EBEL lize. V poslední sezoně vypomohl ve dvanácti zápasech sparťanskému áčku, ale převážnou část sezony strávil na Kladně, kterému pomohl do finále play off. Ve Spartě podepsal dvouletou smlouvu.

Obránce Ondřej Mikliš už ve sparťanském dresu odehrál celkem třináct utkání.

„Ondra si u nás udělal velice dobré jméno, když nám v uplynulé sezoně vypomáhal ve chvíli, kdy jsme měli hodně zraněných beků,“ připomíná střídavé starty Mikliše Petr Ton. „Hodně se nám líbil. Je ve správném věku, má skvělé bruslení i potřebný důraz. Zkrátka vše, co moderní obránce potřebuje,“ říká Ton.

Oba dva nováčci však nejsou jedinými tvářemi, o kterých sportovní úsek jedná.

"Další posily následovat v květnu a letních měsících. Jednání běží naplno. Věříme, že budeme silní," má jasno sportovní manažer Jaroslav Hlinka, který na toto téma obsáhle hovořil v pátečním rozhovoru pro klubový web.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniwebíky

Hlavní zprávy

 

uniweb weby
webíky uniweb