Praha 10 odstartovala pravidelnou dezinfekci svých dětských hřišť

Praha 10 včera začala s pravidelnou dezinfekcí všech 86 dětských hřišť, které spravuje.

uniwebíky

Ta zůstávají otevřená, návštěvníci ovšem musí dodržovat veškerá vládní nařízení, zejména dvoumetrové rozestupy a ochranu nosu a úst. Situaci na hřištích monitoruje státní i městská policie.

Vršovická radnice rozšiřuje spektrum a četnost hygienických opatření na svém území. Do zítřka vydezinfikuje všechna svá dětská hřiště, v této činnosti bude následně pokračovat v pravidelných týdenních intervalech.

Vzhledem k aktuální epidemické situaci v Česku se městská část domluvila s policisty a strážníky, že budou na hřištích ve zvýšené míře kontrolovat dodržování vládních opatření a upozorňovat na to jejich návštěvníky.

„Sama jsem v průběhu tohoto týdne několik hřišť obešla a byla jsem mile překvapená, jak jsou naši občané ukáznění. Věřím, že budou zodpovědní i nadále. Jsem přesvědčená o tom, že zkrátka není možné dětem zavřít školy, a nechat je několik týdnů pouze sedět doma bez možnosti vyžití venku,“ říká místostarostka Jana Komrsková (Piráti), která je v Praze 10 zodpovědná mj. za oblast životního prostředí a sportu.

Radnice se s Městskou policií dohodla na vyhodnocení týdenního provozu hřišť, na základě kterého určí další postup.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniwebíky

Hlavní zprávy

 

uniweb weby
UNIWEB SEO