Praha 7 rekonstruuje domy a rozšiřuje počet obecních bytů

MČ Praha 7 připravuje výstavbu nového městského domu s byty a občanskou vybaveností v ulici Za Papírnou, jehož podobu určila mezinárodní architektonická soutěž.


Není to však zdaleka jediný projekt, který se věnuje bytovému fondu městské části. Sedmička rekonstruuje další bytové domy, včetně oprav prázdných bytů a realizace půdních vestaveb. Do finále míří také rekonstrukce lékařského domu v ul. Dukelských hrdinů 1.

„Náklady na život Pražanů stále stoupají. V Praze 7 rychle a adresně pomáháme všem lidem, kteří se ocitnou v nouzi, a zároveň udržujeme a dále rozšiřujeme nabídku cenově dostupného bydlení. Již před lety jsme zastavili prodej obecních bytů a děláme vše pro to, aby byty v naší správě neležely ladem zchátralé a neobyvatelné, jako tomu v minulosti často bývalo. Zároveň počet obecních bytů dále navyšujeme a rekonstruujeme domy tak, aby jejich provoz byl šetrný a energeticky úsporný,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.
„V minulém roce jsme realizovali energeticky úsporný projekt s využitím metody EPC v osmi školách a třech domech s pečovatelskou službou. Aktuálně je před dokončením rekonstrukce bytového domu U Uranie 5, kde probíhá vestavba čtyř malometrážních bytů do půdního prostoru. Zároveň jsme zde opravili deset starších bytů a probíhá instalace výtahu, který v tomto domě schází. Proběhla zde také kompletní rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace, byla opravena fasáda a vyměněna okna. Další půdní vestavbu se čtyřmi novými byty připravujeme v domě U Studánky 29,“ řekl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš, který má v gesci správu majetku.  

MČ Praha 7 právě dokončila rekonstrukci rozvodů vody a vytápění včetně nové plynové kotelny v domě Argentinská 17. Rozvody se vyměňují rovněž v domě s pečovatelskou službou U Studánky 15, kde zároveň probíhají úpravy centra osobní hygieny a zázemí pečovatelek. Rekonstrukci páteřních rozvodů Praha 7 připravuje i v domě s odlehčovací službou Kamenická 46.

„V současné době zahajujeme další velkou rekonstrukci domu v ul. Přístavní 44, kde proběhnou opravy a modernizace bytů a společných prostor. Budou zde realizovány nové rozvody vody a kanalizace a modernizován způsob vytápění. Dále budou provedeny opravy povrchů, výměna a repase podlah, pokládka nové dlažby a obkladů či repase truhlářských výrobků a oken. Zároveň se chystáme na přípravu projektu kompletní rekonstrukce dalšího bytového domu v ul. Tusarova 54, kde bude také půdní vestavba se dvěma malometrážními byty. Plánujeme zde zřídit i ordinaci a dětskou skupinu,“ doplnil Kamil Vavřinec Mareš.

Praha 7 vstupuje do závěrečné fáze také u rekonstrukce exteriérů lékařského domu v ul. Dukelských hrdinů 1. Budova, která slouží jako výjezdová stanice Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a zdravotnické středisko, prošla kompletní opravou opěrných zdí, rekonstrukcí střechy, zateplením a renovací fasády, včetně repase či výměny všech souvisejících zámečnických a klempířských prvků a dalších souvisejících úprav.  

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024