Rada hlavního města schválila úpravu pravidel pronájmu a prodlužování nájmu městských bytů, která pomůže chránit veřejné finance. Město bude motivovat dlužící nájemníky, aby spláceli dluhy prostřednictvím splátkového kalendáře, a na oplátku jim bude prodloužena nájemní smlouva. Důvodem změny je opakující se situace, kdy nájemce dluží často nízkou částku na zálohách za služby nebo na nájemném, ale není v jeho silách dluh uhradit jednorázově nebo ještě před skončením doby platnosti nájemní smlouvy