Titul Pečovatelka roku 2022 získala Praha 2

Druhá městská část získala další prestižní ocenění.


Titul PEČOVATELKA ROKU 2022 obdržela Kateřina Přibylová z Domova seniorů Máchova v kategorii Sociální pracovník. Domov seniorů v Máchově ulici je součástí Centra sociálních služeb Praha 2 a je jedním z nejlepších v zemi.

Výsledky 10. ročníku celostátní soutěže Národní cena sociálních služeb PEČOVATEL/KA ROKU byly slavnostně vyhlášeny v úterý odpoledne v historických prostorách Novoměstské radnice.

K ocenění Kateřině Přibylové pogratulovala také starostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která má sociální oblast ve své gesci. „Mám velkou radost. Je to již poněkolikáté v posledních letech, kdy naše Centrum sociálních služeb prestižní ocenění získalo. Domov seniorů Máchova je zároveň obhájcem pětihvězdičkového titulu Značka kvality. Všechny tyto úspěchy svědčí o tom, že v našem dvojkovém centru pracují šikovní a obětaví lidé, kteří mají chuť pomáhat ostatním, a městská část se jim k tomu snaží vytvářet ty nejlepší podmínky,“ zdůraznila starostka Alexandra Udženija.

„Naši kolegyni jsme nominovali pro její odborné, a především lidské kvality. Je dlouholetou součástí a oporou našeho týmu. Mám velkou radost, že právě ona tuto prestižní cenu získala a tímto individuálním úspěchem rozšířila ocenění, která za naše služby získáváme. Děkuji Kateřině, i všem ostatním kolegům za to, že tvoří prostředí, ve kterém můžeme poskytovat služby na vysoké úrovni.“ říká Martina Polanská, ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2.

Právě v komplexnosti širokého spektra poskytovaných sociálních služeb je Praha 2 výjimečná.

Titul nemíří do Centra sociálních služeb Praha 2 poprvé. V roce 2015 získalo centrum tituly Pečovatelka roku v kategorii ambulantní sociální služby – denní stacionář a v kategorii pobytové sociální služby. O dva roky později, v roce 2017, pak titul Pečovatelka roku v kategorii pobytových sociálních služeb získala vedoucí přímé péče z Domova seniorů Máchova. Centrum sociálních služeb Praha 2 je držitelem nejen individuálních ocenění, ale i ocenění kvality poskytovaných služeb. Pět hvězdiček v rámci ocenění Značka kvality v minulých letech získaly oba domovy seniorů i pečovatelská služba, která tohoto úspěchu dosáhla vůbec jako první v Praze.

Sociální zařízení druhé městské části tak znovu potvrdila svoji špičkovou úroveň, kde se klientům dostává kvalitních odborných služeb i individuálního přístupu ze strany ošetřovatelek. Zřizovatelem je městská část Praha 2, která na jejich provoz významnou měrou přispívá.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy