Offline

Krádež kabelů ochromila vlakový provoz přes Smíchov

V pondělí ráno došlo k omezení provozu vlaků přes pražské smíchovské nádraží kvůli poruše zabezpečovacího zařízení, kterou způsobili zloději kabelů. Podle informací na webu Českých drah byl provoz ve stanici Praha-Smíchov obnoven kolem 7:30.

Blog
Před 4 dny
REGIONPRAHA.CZ

Podsvícená fontána na Václaváku opět v provozu

Podsvícená fontána na Václavském náměstí v Praze se po kompletním servisu opět uvedla do provozu, a to až do poloviny října dle klimatických podmínek. Fontána obsahuje 16 trysek a funguje v recirkulačním režimu. Náklady na údržbu zahrnovaly čištění části fontány a kontrolu čerpadel i elektro rozvodů.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Prahu a Středočeský kraj čekají velké dopravní změny

Prahu a Středočeský kraj plánuje změny v pražské a středočeské dopravní infrastruktuře. Klíčovým projektem je změna napájení na trati Praha–Beroun od prosince 2029, která znemožní použití jednotek CityElefant.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Zloduch z Evropské - policie ho dopadla ráno

Ve středu odpoledne žena nahlásila neznámého muže s úmyslem spáchat trestný čin v budově na Evropské ulici. Policie v Dejvicích muže nenašla, ale zadržela ho následujícího rána. Muž má za sebou konflikty a škody.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Pelta a Kratochvílová na odvolání - vrchní soud rozhodne

Soudní proces od úterý do čtvrtka zahrnuje Miroslava Peltu a Simonu Kratochvílovou, kteří se odvolali proti odsouzení. Státní zástupce také podal odvolání proti osvobozujícím rozsudkům pro některé obžalované. Vrchní soudce může rozsudek zrušit, potvrdit nebo změnit.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Podvodník z Pelhřimovska získal 600 tisíc z falešných vstupenek

Policie z Pelhřimovska objevila muže, který prodával falešné vstupenky na hokejový šampionát. Trikem získal 600 tisíc korun od pěti lidí, přičemž skutečný počet podvedených osob může být vyšší. Trestní činností způsobil velké škody a padělal i vstupenky na nadcházející Euro 2024.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Zpívající fontána v Mariánských Lázních opět láká návštěvníky

V Mariánských Lázních opět funguje zpívající fontána, navržená Františkem Terziem a dokončená roku 1568. Fontána produkuje zvuk při dopadu vody na bronzovou nádobu. Poslední restaurace proběhla před 22 lety, nyní byla fontána opět opravována a čištěna.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Kritický nedostatek pediatrů v Praze

Trend, kdy rodiče musí své děti brát k lékařům pro dospělé, se rozšířil i do Prahy. Mnoho dětí v Praze v současnosti nemá svého pediatra a jejich rodiče se stále častěji obrací na praktické lékaře pro dospělé.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Lítačka přináší nové funkce - plánujte cesty a sledujte zpoždění

Integrovaná dopravní aplikace Lítačka představuje nové funkce pro plánování tras s rozšířenými možnostmi. Aplikace, kterou využívá přes 900 tisíc lidí, nyní umožňuje plánovat cesty pomocí MHD, vlaků, taxi, kol, sdílených aut a nabízí možnost sledování aktuálních zpoždění.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Odhalte tajemství hluku rostlin v Botanické zahradě

Věděli jste, jaký hluk vydávají rostliny nebo jak vypadá největší semínko? Na venkovních stáncích se dozvíte o těchto a mnoha dalších fascinujících aspektech rostlinné říše, včetně letokruhů, rostlinných fosílií a přírodních látek prospěšných pro naše zdraví.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Pražský maraton odstartuje v neděli, omezí dopravu

Hlavní město Prahu v neděli 5. května 2024 po roce čeká opět jedna z největších běžeckých událostí - Prague International Marathon 2024, kterého by se mělo zúčastnit více než osm tisíc běžců.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ