Offline

Praha 7: Obyvatelé jednoznačně odmítli zdražení parkovného v modrých zónách

Občané Prahy 7 se jasně vyslovili proti zvyšování cen za parkování v modrých zónách, jak navrhuje magistrát v rámci nové parkovací reformy. V rámci hlasování, které proběhlo souběžně s volbami do Evropského parlamentu, dali jasně najevo svůj nesouhlas.

Blog
Před 3 dny
REGIONPRAHA.CZ

Nové mládě orangutana v pražské zoo dostalo jméno Harapan

V pražské zoo se konala slavnost, kde nové mládě orangutana dostalo jméno Harapan, což v indonéštině znamená naděje. Účastnili se jí i významní hosté, jako ředitel zoo Miroslav Bobek a ministr Jan Lipavský. Harapan je první mládě orangutanky Diri, otcem je samec Pagy.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Parkování v Praze může zdražit až na 9 600 Kč ročně

Parkování v Praze může zdražit, zvláště v městské části Praha 7. Magistrát zvažuje zvýšení ročního poplatku za rezidenční kartu z 1 200 na až 9 600 korun. Cílem je snížit počet aut a zlepšit dostupnost parkovacích míst. Podobné kroky chystají i jiné části Prahy, což vyvolává debaty mezi obyvateli.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Čajový obřad a bojová umění na Bílé Hoře

Událost zahrnuje tradiční čajový obřad, ukázky japonských bojových umění (Tameshigiri, Naginata, Shaolin Kung Fu), degustaci čajů z různých zemí a meditaci. Koná se 1. června 2024 od 11h v Klášteře benediktinek na Bílé Hoře. Přijďte oslavit příchod jara a zažít okamžik harmonie.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Bagry zahájily archeologický průzkum na Pražském okruhu

Bagry zahájily archeologický průzkum na chybějící části Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi. Ředitelství silnic a dálnic plánuje zahájit výstavbu koncem roku a dokončit ji do roku 2028. Momentálně probíhá výkup pozemků a výběr zhotovitele prací. Archeologové očekávají významné nálezy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Rekonstrukce Václaváku - zahájení tříletého projektu

Začala rekonstrukce vodovodního a kanalizačního systému v horní části Václavského náměstí v Praze před stavbou nové tramvajové trati. Práce vede Pražská vodohospodářská společnost a stavbu tramvajové trati zahájí Dopravní podnik Praha 29. června.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Orangutáně v Zoo Praha - veřejnost vybírá jméno

V pražské zoo se narodilo nové orangutaní mládě, potvrzený sameček. Jeho matkou je jedenáctiletá samice Diri a otcem dvaadvacetiletý samec Pagy. Mládě už reaguje na své okolí a je k vidění ve vnitřní expozici Indonéské džungle. Zoo Praha hledá pro mládě jméno s pomocí veřejnosti do konce května.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Energičtí Lili Marlene s nezapomenutelnou Dášou Součkovou

Uslyšíte vynikající instrumentalisty se zpěvačkou Dášou Součkovou, jejíž temný alt je nezapomenutelný. Skupina zahraje průřez svou dvacetiletou tvorbou. Lili Marlene, známá i z filmu T.M.A., nabízí strhující výkony plné energie a kabaretního humoru.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Strašnice odhalily obnovený památník 749 padlým skautům

V pražských Strašnicích byl obnoven památník věnovaný 749 československým skautům, kteří padli během dvou světových válek a pod komunistickým režimem. Památník, odstraněný v roce 2017, byl po úpravách místo slavnostně odhalen za hlavním vstupem do strašnického krematoria.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Praha odmění pravidelné dárce krve roční lítačkou

Praha zavedla nový benefit pro pravidelné dárce krve: roční lítačka na MHD v hodnotě 3650 Kč. Tento bonus obdrží dárci s oceněním Zlatého kříže za 80 odběrů krve. Opatření má ocenit a motivovat dárce, zvýšit povědomí o významu darování a podpořit další v této činnosti.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Běh pro Paraple 2024 slaví 30 let!

"Běh pro Paraple", založený Michalem Horáčkem, se letos koná 25. 5. v Malešickém parku v Praze 10. Akce kombinuje sportovní výkon s rodinným setkáním, slaví 30. výročí Centra Paraple. Nabízí stometrové běhy, orientační běh a hudební vystoupení.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Podmínka za spuštění hašení v muzeu neplatí

V březnu 2022 Luková záměrně spustila hasicí zařízení v Národním muzeu, což vyřadilo z provozu systém požární ochrany několika místností s cennými exponáty. Hrozí jí trest odnětí svobody 1 až 6 let. Soud rozhodl o opětovném projednání případu jiným senátem. Luková byla duševně příčetná, ale jednala neuváženě.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ