Offline

Vladislav Filip dominoval při výstupu na věž v Krchlebech

V Krchlebech se konal 21. ročník závodu ve výstupu na cvičnou věž. Vladislav Filip z HZS Středočeského kraje zvítězil s časem 14,46 sekund. Na druhém a třetím místě se umístili Lukáš Hons a Pavel Maňas. V doplňkovém závodě štafet zvítězili Milan Tůma a Miloš Ježek.

Blog
Včera
REGIONPRAHA.CZ

Lávku pro pěší na žižkovské Ohradě je havarijním stavu

V březnu až květnu 2024 odhalil diagnostický průzkum vážnou trhlinu na západní větvi lávky. Technická správa komunikací (TSK) uvedla, že kvůli tomu byla omezená zatížitelnost lávky na 120 kg/m2. Most se nachází ve stavebním stupni VII, což je havarijní stav.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Nový navigační systém usnadňuje orientaci v nemocnici

V květnu byl v nemocnici spuštěn nový navigační systém po úspěšném pilotním testování. Tento projekt, schválený s nadšením, zjednodušuje orientaci v rozlehlé nemocnici. Systém používá dotykové obrazovky a mobilní zařízení, které poskytují navigaci k různým pracovištím.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Denní letecká linka z Prahy do New Yorku zahájena

Delta Air Lines zahájila po zimní přestávce pravidelnou linku z Prahy do New Yorku, létající denně až do 6. října 2024. Lety na JFK letiště obsluhují Boeing 767-300ER. Linka byla pozastavena pouze v letech 2020 a 2021 kvůli pandemii.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Živý vlci na výstavě v kleci, probíhá správní řízení

Výstava Lone Wolf v Karpuchina Gallery v Praze obsahovala živé vlky v kleci. Po třech dnech byla zvířata odebrána kvůli chybějící dokumentaci o jejich původu. Kritika přichází od organizace Hlas zvířat, která poukázala na nevhodné podmínky pro vlky, a nyní probíhá správní řízení.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Pražská zoo vítá lední medvědy Gregora a Aleuta

Pražská zoo přivítala dva nové lední medvědy, bratry Gregora a Aleuta, kteří se zatím aklimatizují ve svém novém prostředí. Současný výběh je však nevyhovující, proto se plánuje modernizace expozice. Stavba nové, chladnější expozice s názvem Arktida začne na podzim.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Výstava Od Michelangela po Callota ohromuje ve Valdštejnské jízdárně

Národní galerie Praha zahajuje výstavu "Od Michelangela po Callota", představující přes dvě stě děl z 16. století ve Valdštejnské jízdárně. Hlavní atrakcí je Michelangelova kresba "Studie pro zmrtvýchvstání Krista".

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Festival Open House otevírá více než 115 budov

Festival Open House, který nabídne přednášky, komentované procházky a debaty, začal 13. května. Mezi vrcholy patří sauna v budově Goethe-Institutu, palác Škodových závodů nebo Staroměstská tržnice. Akce, přístupná ve 115 budovách ve 13 městských částech, potrvá do 19. května.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Pražská hromadná doprava je nejlevnější v Evropě

Podle studie Evropské komise patří hromadná doprava v Praze mezi finančně nejdostupnější v Evropě. V současné době probíhají debaty o možném zvýšení ceny jízdného, aby provoz hromadné dopravy byl méně dotovaný.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Třetí ročník Skate Games - mejdan a 10 000 výhra

Připravte se na třetí ročník Skate Games ve Výstavišti, kde vás čekají skočky, battly, triky, hudba a chill. Soutěžte o nejlepší FLAT trick s prize poolem 10 000 Kč. Program zahrnuje trénink, registraci, battly a různé contesty. Vstup pro fanoušky je zdarma.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Nový památník na místě odstraněné sochy Koněva

Praha 6 plánuje vytvořit nový památník na místo odstraněné sochy maršála Koněva. Veřejnost mohla předložit návrhy, vítězné jsou vystaveny na radnici. Dříve kontroverzní socha by měla být součástí expozice v Muzeu paměti XX. století, které se otevře v příštím roce na Hradčanech.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Obnovení tramvajové dopravy na Václaváku

Po 44 letech se v Praze na Václavském náměstí začíná stavět tramvajová trať. Výstavba potrvá tři roky a celkové náklady se odhadují na 1,24 miliardy korun. Tramvaje naposledy jezdily na náměstí v roce 1980, nová trať povede od Národního muzea do středu náměstí.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Setkání v Zahradách pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem se 1. června zapojí do akce "Rendez-vous aux jardins" pod záštitou francouzského Ministerstva kultury. Nabídnou komentované prohlídky a možnost obdivovat romantické výhledy na Prahu.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Divoká zvěř v městě: Nebezpečí pro lidi a domácí mazlíčky

Petice "Zachraňme Zbraslavskou Pepinu" upozorňuje na problém odstřelu. Městská část apeluje na občany, aby zvířata nekrmili a omezili skládání bioodpadu v kompostérech pro bezpečnost zvířat.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ