Offline

Koncert a prohlídka Břevnovského kláštera

Náš večer se odehraje v Benediktinském arciopatství. Po hudebním programu bude prohlídka kláštera a krypty. Vystoupí Ladislav Horák (akordeon) a Petr Nouzovský (cello) a zahrají skladby z filmových pohádek. Letos podpoříme rodinu Hráčkových s třemi postiženými dcerami.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Ostravští atleti míří na mistrovství Evropy

Ostravští atleti se pilně připravují na nadcházející mistrovství Evropy. Mezi hlavní postavy patří nadějný oštěpař, jenž analyzoval svou formu po přípravném soustředění a cílem je přístupit v Římě v nejlepší kondici. V boji se silnými soupeři, jako je Julian Weber, věří, že klíčová bude precizní příprava.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Euforie v Česku díky mistrovství světa v hokeji

Česká republika se ponořila do vlny euforie díky mistrovství světa v hokeji, konanému v pražské O2 areně. Premiér Fiala chválil akci jako fantastickou reklamu pro zemi, zatímco hokejisté jako Roman Červenka oslavovali úspěchy s fanoušky.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Projekt rozvlněné věže Evy Jiřičné - 80m, školka, 1000 bytů

Architektka Eva Jiřičná představila finální podobu svého projektu rozvlněných věží, který musel být upraven kvůli debatám s městem a UNESCO. Původní koncept tří věží byl redukován na jednu centrální věž vysokou 80 metrů.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Objevte Strahovský stadion a unikátní architekturu s Matoušem

Vydejte se s průvodcem Matoušem objevovat Strahovský stadion a jeho okolí, které ovlivnila výstavba tunelu pod Strahovem. Prohlédnete si i výjimečné příklady rezidenční architektury jako vilu Machoninových a terasové domy. Akce trvá 1,5–2 hodiny, sraz u výdechů tunelů na Strahově.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Zábavné prohlídky pro rodiny v Clam-Gallasově paláci

Clam-Gallasův palác v Praze nabízí pravidelné víkendové prohlídky pro rodiny s dětmi ve věku 7-12 let. Prohlídky se konají každou druhou sobotu od 14 hodin, trvají 90 minut a cena je 100 Kč za dítě. Účastní se max. 15 dětí, dospělý doprovod má vstup zdarma. Program zahrnuje hry, vyprávění a úkoly.

Blog
Před 2 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Festival Nevypusť duši: červen v Kasárnách Karlín plný duševní pohody

Festival Nevypusť duši proběhne v červnu v Kasárnách Karlín a zaměří se na duševní zdraví mladých. Akce nabídne přednášky a workshopy od odborníků, krizovou intervenci, příběhy lidí s duševním onemocněním, dílničky pro děti a chill zónu. Cílem je poskytnout nástroje a znalosti o péči o duševní zdraví.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Nad pražským hlavním nádražím vznikne nová čvrť

Plány na zastavění prostoru nad pražským hlavním nádražím vzbuzují diskuse. Současné návrhy zahrnují bytovou, administrativní zástavbu i zeleň. Developer i Správa železnic podporují podrobnou diskusi zahrnující odborníky a veřejnost.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Bronzová plastika v metru Anděl dostane tabulku o sovětské okupaci

Pražský magistrát schválil doplnění bronzové plastiky „Moskva–Praha“ ve stanici metra Anděl o tabulku, která informuje o okupaci Československa Sovětským svazem a propagandistické povaze tehdejšího „přátelství“. Debata se objevila po petici požadující odstranění plastiky.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Policie odhalila 270 případů podvodných vstupenek na MS

Během prvních tří dnů hokejového šampionátu v Praze a Ostravě bylo nahlášeno téměř 270 případů podvodných vstupenek, přičemž ekonomický dopad v Praze by mohl přesáhnout půl milionu korun. Spěchají se vyšetřovat slučky s falzifikáty.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Komentátor Milan Antoš vážně zraněn při nehodě u Letňan

Po vážné dopravní nehodě nedaleko stanice metra Letňany je bývalý hokejista Milan Antoš v nemocnici se závažnými zraněními, včetně deseti zlomenin a protržené plíce. Nehodu způsobil řidič odbočujícího vozidla, který Antoše pravděpodobně přehlédl.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Revitalizací Vyšehradského nádraží vznikne 167 mikrobytů

Milorad Miško Mišković, majitel developerské společnosti Karlin Port Real Estate, plánuje zahájit výstavbu a rekonstrukci dvou objektů na Vyšehradském nádraží do konce roku. Projekt zahrnuje vytvoření 167 mikrobytů, 11 maloobchodních jednotek a 46 parkovacích míst.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

DPP Plánuje mega nákup souprav pro Metro

Dopravní podnik prahy (DPP) plánuje v tendru nakoupit 69 souprav pro linku C a D. Dodavatel by měl být vybrán v říjnu 2025 a dodání nových vlaků by mělo proběhnout po roce 2029. Tendr zahrnuje další úpravy metra, jako bezpečnostní stěny na nástupištích a modernizaci dep.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

V Praze jezdí speciálně nazdobená tramvaj s portrétem Franze Kafky

V Praze jezdí celý rok speciálně nazdobená tramvaj s portrétem Franze Kafky a citáty z jeho děl, s cílem přilákat více fanoušků autora. Po úmrtí Kafky bude v červnu uplynout celé století. Akce k tomuto výročí připravují Hl. m. Praha a Ministerstvo kultury.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ