ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Opravy Pražského okruhu: Asfalt mění za beton

Těžká technika začala opravovat úsek Pražského okruhu od Lochkovského tunelu po sjezd na Slivenec. Asfaltový povrch nahradí cementobeton. Práce potrvají do října a pak pokračují na jaře v opačném směru. Provoz je omezen na dva pruhy každým směrem s rychlostí 80 km/h.

0

Dnes Jiří Padevěd

Koupaliště v Praze: Šeberák se zákazem, Hostivař s rizikem

V Praze jsou koupaliště v Divoké Šárce, Lhotce, Radotíně a Motole vhodná ke koupání, zatímco v Hostivaři je kvalita vody zhoršená. Koupaliště Džbán a Šeberák jsou kvůli špatné kvalitě vody nevhodná ke koupání a na Šeberáku platí zákaz koupání.

0

Dnes Michaela Prokopová

Praha výrazně zdraží odtahy aut

Pražská rada na pondělním jednání schválila výraznější nárůst cen za odtahy vozidel. Nově bude cena za jeden odtah minimálně 3 800 korun. Cena za neúplný odtah se zvedne na 2 500 korun a zpětný odtah na 7 000 korun.

0

Dnes Adam Wágner

Praha vyniká v kvalitě života, ale bojuje s bydlením a kriminalitou

Srovnávací výzkum "Město pro život" hodnotí kvalitu života v jednotlivých krajích ČR. Praha vyniká v oblasti zdravotnictví, výdělků a nízké nezaměstnanosti. Zároveň však čelí problémům s nedostupným bydlením, kriminalitou a životním prostředím.

0

Včera Jiřina Suchorová

Styl a pohodlí v jednom: Objevte kouzlo mušelínu a viskózy

Zejména v létě může být trochu oříšek vybrat vhodné oblečení. Sladit komfort a eleganci se může zdát složité. Ale díky vybraným látkám můžete vypadat skvěle, a přitom si užívat pohodlí díky prodyšným materiálům.

10

Před 2 dny Mediální skupina Region24

IT výpadek ochromil letiště, lékárny a nemocnice

IT výpadek způsobil zpoždění a zrušení letů na pražském letišti. Problémy postihly i lékárny BENU a pojišťovnu Allianz, které musely dočasně uzavřít provoz. Výpadek zasáhl rovněž kulturní akce a nemocnice.

0

Před 5 dny Jiří Padevěd

Co je LMS: Vše, co potřebujete vědět o systémech pro správu výuky

V dnešní digitální éře se technologie stávají neoddělitelnou součástí vzdělávání. Jedním z nejvýznamnějších revolučních nástrojů, jakým se učíme a učíme druhé, je systém LMS – Learning Management System (Systém pro správu výuky). Tento software umožňuje vzdělávacím institucím a organizacím efektivně řídit, poskytovat a sledovat online výuku. LMS přináší mnoho výhod jak pro pedagogy, tak pro studenty, čímž zlepšuje celkový vzdělávací proces.

0

Před 5 dny Mediální skupina Region24

Ledové osvěžení pro zvířata ve vedrech v zoo Praha

Zoo Praha během letních měsíců zajišťuje dovoz ledu pro zvířata díky společnosti Bidfood. Led nejen ochlazuje, ale i obohacuje život zvířat. Během horkých dnů zoo sleduje teploty, aby zajistila dostatečné zásoby ledu. Na sociálních sítích sdílí aktuální informace a ukazuje, jak si zvířata led užívají.

0

Před 6 dny Jiřina Suchorová

Tramvaje na Václaváku - realizace začala!

Tramvajové tratě na Václavském náměstí se stávají realitou. Horní část náměstí již od června získává nové koleje a plánování zahrnuje rozšíření i do spodní části náměstí.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Konec rekonstrukce Barrandovského mostu do konce listopadu 2024

Rekonstrukce Barrandovského mostu má být dokončena do konce listopadu. Opravy byly zpožděny kvůli špatnému stavu severní části mostu a horší kvalitě použitých materiálů.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Florenc slaví 50 let metra unikátními nástěnnými malbami

Oslava 50. výročí pražského metra přinesla stanici Florenc dvě nástěnné malby od umělců Michala Škapy a Matěje Olmera. Tyto díla, vytvořená během nočních směn, vnímají metro jako „bránu do města“.

4

Před týdnem Michaela Prokopová

Japonský speciál v Riegrových sadech: Pokémonová mánie pokračuje!

Přijďte na Pokémonový speciál v Riegrových sadech a objevte svět japonských a anglických Pokémon karet!

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Spory o dejvickou nádražní restauraci. Veřejnost se postavila za zachování

Spor mezi Správou železnic (SŽ) a provozovatelem dejvické „nádrážky“ trvá několik let kvůli zvýšení nájmu, což vyvolalo podporu veřejnosti a petici.

0

Před týdnem Adam Wágner

Pocta lidskému tělu - krajina krásy, živosti a křehkosti

Pohybově vizuální báseň oslavuje lidské tělo jako krajinu plnou krásy, křehkosti a odlišností. Tři generace umělců spojují divadlo, tanec, akrobacii a film, aby zkoumaly dialog mezi stářím a mládím.

0

Před týdnem Jiří Padevěd
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024