ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Krajské statistiky pod drobnohledem

V roce 2020 pokračoval ve všech krajích Česka trend stárnutí obyvatelstva.

0

Dnes

Portál Pražana se rozšiřuje o agendu poplatků za psy, pilotní provoz funguje v Praze 3

Praha rozšiřuje Portál Pražana o další funkcionalitu, tentokrát se jedná o agendu místního poplatku ze psů. V současnosti je v provozu pilotní fáze projektu v městské části Praha 3, další městské části budou brzy následovat.

0

Včera

Strategie 2030: Občané se mohou zapojit do plánování Sedmičky

Zastupitelstvo MČ Praha 7 na svém zasedání v pondělí 24. 1. 2022 schválilo novou Strategii 2030.

0

Včera

Soutěž Adapterra Awards ocení opatření, která bojují proti suchu, vedru či povodním. Příjem nominací začal právě dnes

Soutěž Adapterra Awards 2022 hledá projekty, které řeší přehřívání měst, sucho, přívalové deště, extrémní vítr, erozi půdy a další výzvy spojené s klimatickou změnou z celého Česka. Ve 4. ročníku soutěže je opět kategorie nejlepší adaptační projekt na území Prahy. Hotové realizace v krajině, městech, pracovním prostředí i v oblasti bydlení může každý přihlásit do 31. března prostřednictvím webu www.adapterraawards.cz . V létě bude vybírat nejsympatičtější projekt opět i veřejnost.

0

Před 2 dny

Nadační fond Dvojka srdcem slaví čtvrté narozeniny

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví čtyři roky od svého založení.

0

Před 2 dny

Praha podporuje městské části v budování udržitelné dopravní infrastruktury. Letos poskytne dotace na lávky či cyklostezky za 118 milionů korun

Rada hl. m. Prahy podpořila poskytnutí účelových dotací v celkové výši asi 118 milionů korun pro městské části, které mají připravené projekty na budování dopravní infrastruktury v souladu s Plánem udržitelné mobility a Klimatickým plánem hl. m. Prahy. Podpořeno bude celkem deset městských částí. Vznikne například nová lávka v Praze 11 nebo se rozšíří cyklostezka v Praze 14.

0

Před 3 dny

Nová kampaň Prahy má za cíl zvýšit zájem o posilující dávky očkování proti nemoci covid-19

Hlavní město spouští další vlnu kampaně k očkování. Reaguje tak na zmenšující se zájem o posilující dávky a také na skutečnost, že od dnešního dne je zpřístupněno očkování třetí dávkou i pro děti starší 12 let. Praha zároveň upozorňuje na nutnost pravidelného testování a zodpovědného chování ke snížení šíření nákazy. Kampaň znovu vznikla ve spolupráci Magistrátu hl. m. Prahy a agentury DDB Prague.

0

Před 3 dny

Pražští radní schválili spolupráci na rozvoji sítě komunitní péče pro pacienty hospitalizované v Psychiatrické nemocnici Bohnice

Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili návrh Memoranda o spolupráci při vytváření sítě dostupné komunitní péče pro Pražany hospitalizované v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Cílem dojednané spolupráce je koordinovaný postup při zajištění komunitní péče na území hlavního města pro dlouhodobé pacienty, pro něž chyběly služby sociální péče a museli buď zůstávat v psychiatrické nemocnici, nebo byli posíláni do zařízení mimo metropoli.

0

Před 3 dny

Praha zakáže podomní prodej energetických služeb na svém území

Pražští radní se na pondělním zasedání shodli na co nejrychlejší nutnosti řešení podomního prodeje energetických služeb, zvláště v souvislosti s krachem některých energetických společností, kdy statisíce lidí řeší přechod k jiným dodavatelům. Díky změně zákona může od 1. ledna 2022 Praha regulovat i podomní a další formy prodeje energií, což chce udělat v nejbližší době, aby tak ochránila Pražany před tzv. „energošmejdy“, kteří často nutí seniory, matky samoživitelky a další obyvatel

0

Před 3 dny

Nové podmínky natáčení filmů a reklam na území hlavního města Prahy

Pražští radní dnes schválili nové Podmínky natáčení filmů a reklam na území hl. m. Prahy, které začnou platit od 1. ledna 2023. K aktualizaci Podmínek Praha přistoupila s ohledem na všeobecný nárůst cen a upravila ustanovení o cenách nájmu pro účely natáčení u většiny lokací.

0

Před 3 dny

Pražská výprava bude bojovat o medaile na republikových hrách zimní olympiády dětí a mládeže

Radou hl. m. Prahy byla dnes schválena podpora účasti pražské sportovní výpravy na Hrách X. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2023 v Královéhradeckém kraji. Konkrétně se jedná o příspěvek ve výši téměř 2,5 milionů korun, které budou použity na režijní náklady jednotlivých účastníků.

0

Před 3 dny

V pondělí 24. ledna se spustí registrace k očkování posilovací dávkou pro děti nad 12 let

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o spuštění registrace pro očkování posilovací dávkou pro děti starší 12 let.

0

Před 3 dny

Na 350 výjezdů denně. Pražští záchranáři řešili loni nejvíce událostí v historii

V roce 2021 přijali dispečerky a dispečeři pražské záchranky téměř 210 000 volání na tísňových linkách a posádky řešily v metropoli přes 127 500 událostí.

0

Před 4 dny

Seniory a hůře pohyblivé obyvatele Prahy 7 sveze po městě speciální taxík

Od pondělí 17. ledna vyrazilo do ulic prostorné bílo-žluté vozidlo s nápisem Taxík Maxík na boku.

0

Před 5 dny
3. Koncert ČNSO