ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Projekt Pražského inovačního institutu pro školy končí, přinesl inovativní impuls do vzdělávání

Na konci listopadu končí projekt iKAP II – Inovace ve vzdělávání, který pro Hlavní město Prahu koordinoval Pražský inovační institut (Pii). Projekt, který trval dva a půl roku, byl zaměřený na pražské mateřské, základní a střední školy. Sdružoval čtyřiadvacet hlavních partnerů, kteří realizovali většinu aktivit. Byli mezi nimi neziskové organizace (např. Post Bellum, Člověk v tísni, InBáze, CEDU, SPKV a další) i školy a akademické instituce jako Univerzita Karlova, ČVUT nebo Smíchovská stř

0

Dnes

V soutěži Úřad na cestě k rovnosti zvítězil opět pražský magistrát

Magistrát hlavního města Prahy zvítězil v kategorii krajských úřadů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti. Vyhodnocen byl mezi ostatními krajskými úřady jako nejlepší v oblasti rovných příležitostí pro ženy a muže. Pod vedením ředitele Martina Kubelky obdržel pražský magistrát ocenění již druhým rokem.

0

Dnes

Praha vybrala nejvýhodnější nabídku v rámci veřejné zakázky na výstavbu Parkovacího domu Dědina

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání rozhodla o výběru dodavatele veřejné zakázky na výstavbu Parkovacího domu Dědina v Praze 6. Cílem projektu je vybudovat na sídlišti v blízkosti nově zprovozněné tramvajové trati kryté parkoviště až pro 290 aut. Hlavní město za stavební práce zaplatí celkem 264 848 880 Kč bez DPH.

0

Včera

Dánští architekti promění pražské hlavní nádraží na Šťastný Hlavák

Dánské studio Henning Larsen Architects v soutěžním dialogu na úpravy území hlavního nádraží v Praze zvítězilo se svým návrhem Šťastný Hlavák. Jeho hlavní myšlenkou je přirozené propojení Vrchlického sadů, odbavovací haly, nové tramvajové zastávky přímo před nádražím a historické Fantovy budovy. Navrhovaná podoba celého území klade důraz na udržitelnost, mikromobilitu a navrácení života do Vrchlického sadů. Henning Larsen Architects je součástí dánské skupiny Ramboll a v oblasti komplexních urba

0

Před 2 dny

Praha spustí další etapu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově

Radní hl. m. Prahy na svém dnešní jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba 34 měsíců.

0

Před 2 dny

Praha vyhradí pro příští rok 40 milionů korun na projekty ke zlepšení stavu životního prostředí

Pražští radní schválili vyhlášení programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí pro rok 2024. Lidé budou moci žádat o prostředky na projekty v sedmi kategoriích určených ke zlepšení stavu veřejné zeleně, na vzdělávací projekty a pomoc Praze s adaptací na změnu klimatu. Každoroční výzva letos poprvé podpoří také projekty z oblasti cirkulární ekonomiky.

0

Před 2 dny

Hlavní město Prahu obhájilo rating u agentury Moody’s

Radě hlavního města byla předložena k informaci aktualizace ratingové zprávy mezinárodní ratingové společnosti Moody‘s. Město obhájilo své stávající ratingové hodnocení na úrovni Aa3 s negativním výhledem.

0

Před 2 dny

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší se příspěvek pro budoucí pěstouny

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 Kč. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští radní.

0

Před 2 dny

SsangYong přináší vánoční dárek: zvýhodnění 40 000 Kč na model Torres!

Po úspěšném uvedení zbrusu nového modelu Torres s cenou již od 699 900 Kč, značka SsangYong nyní přichází s vánočním dárkem pro své zákazníky ve formě zvýhodnění 40 000 Kč na tento všestranný rodinný vůz.

0

Před 5 dny

Ředitel pražského magistrátu Martin Kubelka získal medaili Kanceláře Poslanecké sněmovny za spolupráci

V rámci setkání u příležitosti 30. výročí vzniku Kanceláře Poslanecké sněmovny byla udělena řediteli Magistrátu hl. m. Prahy Martinu Kubelkovi stříbrná medaile za spolupráci. V posledních měsících získal ředitel pražského magistrátu již několikáté ocenění za spolupráci s různými institucemi a dalšími složkami.

0

Před 6 dny

Domov pro zrakově postižené Palata slaví 130. výročí a jako symbolický dar dostane nový pavilon pro klienty s Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí

Domov pro zrakově postižené Palata v Praze na Smíchově slaví v těchto dnech 130. narozeniny. Jako symbolický dar dostane nový pavilon, který se bude stavět v jeho areálu. V nové budově najdou svůj domov lidé se stařeckou demencí a Alzheimerovou chorobou.

0

Před 6 dny

Řidiči mají možnost vyměnit si řidičský průkaz i nadcházející sobotu

Registr řidičů Magistrátu hl. m. Prahy nabízí další možnost výměny řidičských průkazů mimo standardní úřední dobu. A to v sobotu 25. listopadu v době od 8:00 do 13:00 hodin. Takto rozšířená úřední doba je určena výhradně pro podání žádosti o vydání řidičského průkazu z důvodu končící či skončené platnosti a pro výdej již vyrobených průkazů.

0

Před týdnem

V pondělí se v Praze uskuteční několik shromáždění odborů a odborových svazů, mohou mít vliv i na dopravu

Pod patronací primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody se dnes na pražském magistrátu uskutečnilo jednání kvůli pondělním plánovaným shromážděním odborů a odborových svazů a jejich možnému vlivu na bezpečnost a dopravu. Jednání se mimo jiné zúčastnili zástupci Policie ČR a městské policie. Pondělní akce totiž mohou mít negativní dopad na provoz individuální i veřejné dopravy, a to již od dopoledních hodin.

0

Před týdnem

Schola Pragensis se vrací. Žákům i rodičům pomůže s výběrem té pravé střední školy

Od čtvrtka 23. do soboty 25. listopadu 2023 se v pražském Kongresovém centru uskuteční tradiční veletrh středních škol Schola Pragensis, který každoročně pomáhá desítkám tisíc dětí s výběrem správné školy. Vstup je po celou dobu zdarma.

0

Před týdnem
ČNSO studio