V pražském Zličíně vznikne nový pětipodlažní parkovací dům P+R s kapacitou 596 vozidel. Projekt počítá také s místy pro osoby s omezenou schopností pohybu, rodiny s dětmi, nabíječkami pro elektromobily a venkovním parkováním. Nová kapacita má rozšířit možnosti záchytného parkování v blízkosti stanice metra.
Hlavní město Praha připravuje výstavbu nového parkovacího domu P+R v ulici Na Radosti nedaleko depa metra Zličín. Objekt má mít pět nadzemních podlaží a nabídnout celkem 596 parkovacích míst pro osobní automobily. Součástí projektu bude také navazující venkovní parkovací plocha.
Cílem připravované stavby je rozšířit nabídku záchytného parkování na západním okraji Prahy a nabídnout řidičům možnost pohodlného přestupu na veřejnou dopravu.
Projekt počítá s vyhrazenými místy pro různé skupiny uživatelů. K dispozici má být deset parkovacích stání pro osoby se závažným pohybovým omezením a osm míst určených pro rodiny s dětmi.
Součástí vybavení parkovacího domu bude také infrastruktura pro elektromobily. Celkem jedenáct parkovacích míst má být osazeno dobíjecími stanicemi.
Nový objekt bude stát několik set metrů od stanice metra Zličín. Lokalita patří mezi důležité dopravní uzly na západním okraji hlavního města a dlouhodobě slouží jako významný přestupní bod mezi individuální a veřejnou dopravou.
V minulosti se uvažovalo také o prodloužení trasy metra B do nové stanice Depo Zličín. Příprava tohoto záměru byla později pozastavena, přičemž město nadále pracuje s již zpracovanými podklady a projektovou dokumentací.
Výstavba nového parkovacího domu na Zličíně navazuje na další projekty zaměřené na rozvoj záchytných parkovišť v metropoli. V posledních letech byly dokončeny nebo zahájeny investice u významných stanic metra, například na Černém Mostě, v Nových Butovicích nebo na Opatově.
Rozšiřování kapacit P+R parkovišť je součástí dlouhodobého rozvoje dopravní infrastruktury, jehož cílem je nabídnout řidičům více možností pro odstavení vozidla a následné využití městské hromadné dopravy při cestách do centra Prahy.