Pojistka na blbost aneb Příběhy českých chalupářů se šťastným koncem

Trávíte téměř každý víkend na své chalupě a v sezóně jste tam prakticky neustále? Pokud milujete zahradničení a všechny možné práce okolo chaty či chalupy, tak si určitě přečtěte příběhy českých chalupářů a poučte se z nich.


Každý chatař a chalupář ví, že okolo domu práce nikdy neubývá. S něčím skončíte, a vyvrbí se zase nový projekt. A tak je pořád co dělat. Jenomže, pokud nejste někde na samotě u lesa a máte kolem sebe sousedy, mohou se stát různé úrazy, nehody nebo škody na majetku, které při práci neúmyslně zaviníte. Přesně to se stalo našim třem chalupářům.

Když se soused zraní vaší vinou, jen omluva nestačí

Jiří trávil prací na zahradě každý víkend a zrovna pracoval na výměně plotu. Vyhloubil jámu, a než odvezl další kolečko s přebytečnou hlínou, ozval se výkřik. Jiřího nový soused nešťastnou náhodou jámu přehlédl, když procházel okolo Jiřího pozemku, a vyvrtnul si kotník. Možná kroutíte hlavou, že to byla chyba souseda, má se přece dívat, kam šlape. Ale Jiří čerstvě vyhloubenou jámu nijak neoznačil a v tu chvíli byl odpovědný za sousedovo zranění.

Strom roste na vašem pozemku? Pak je to vaše zodpovědnost

Pavel a jeho žena koupili menší chaloupku na venkově. Protože snili o velké zahradě, která by jim nesla spoustu ovoce a zeleniny, rozhodli se, že k zeleninovým záhonům, které už na pozemku byly, přisadí ovocné stromy. Pavel jeden strom vysadil poměrně blízko plotu, který odděloval jeho zahradu od sousedova pozemku. Jak strom rostl, poškodil plot a některé plaňky vyvrátil. Pavel za to byl plně zodpovědný a musel sjednat nápravu. Na opravu sousedova plotu použil peníze z pojistky na blbost.

Někdy se objeví problém, který by vás ani ve snu nenapadl

Dominik se rozhodl, že si na zahradu pořídí jezírko, do kterého dá lekníny, a bude v něm chovat menší okrasné ryby. Jakmile ale začal s výkopovými pracemi, narazil na podzemní vodu, se kterou opravdu nepočítal. Voda se začala rychle hromadit a hrozilo, že způsobí škodu na sousedově pozemku, což se částečně stalo. I v tomto případě veškeré problémy Dominik vyřešil s pomocí pojišťovny.

Pojištění odpovědnosti neboli lidově řečeno pojistka na blbost vás ochrání před finančními následky v případě, že někomu neúmyslně způsobíte zdravotní či majetkovou újmu. Má velmi široký záběr a pojistka se zpravidla vztahuje na celou rodinu, která žije v jedné společné domácnosti, včetně domácích mazlíčků.

Zdroj obrázku: New Africa / Shuttterstock.com

Autor: RegionPraha Článek může obsahovat komerční sdělení.

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024