Přehlídka divadelní fotografie vyhlašuje výzvu ke 3. ročníku soutěže

Institut umění – Divadelní ústav vyhlašuje třetí ročník soutěžní Přehlídky divadelní fotografie.


Fotografky a fotografové se mohou hlásit do Studentské, nebo Profesionální kategorie se snímky pořízenými na území České republiky v letech 2020–2022, a to až do 28. února 2023. 

Slavnostní předání cen a prezentace vítězných fotografií se uskuteční v červnu 2023 v době konání Pražského Quadriennale v prostoru kavárny Jatka 78 v Holešovické tržnici. Uděleny budou i zvláštní ceny CZECH PHOTO a FUJI FOTO.

„Divadlo a fotografie. Dvě poměrně běžná slůvka, kterým každý rozumí. Jejich spojením však vznikne něco, co má nepoměrně hlubší význam. Totiž divadelní fotografie. To je pojem, který v sobě skrývá mnoho tajemství i spoustu otázek. Jedna z nejpalčivějších je, kam divadelní fotografie směřuje, jaká bude její podoba v nedaleké budoucnosti. Kdo a k čemu ji bude používat.“ popisuje tento svébytný umělecký obor fotograf Josef Ptáček.

Přehlídka divadelní fotografie je jednou ze snah Institutu umění – Divadelního ústavu o rozšíření povědomí široké veřejnosti o tomto komplexním oboru i jeho obrovském uměleckém i dokumentačním potenciálu. IDU se věnuje výzkumu divadelní fotografie mnoho let; realizuje výstavy a publikoval řadu knih. Významnou platformou prezentace děl tohoto oboru je Virtuální studovna. Ta v současnosti prezentuje přes 470 tisíc snímků. 

Vítězné fotografie letos vybere pětičlenná porota ve složení: Viktor Kronbauer, Jaroslav Prokop, Kamila Polívková, Pavel Drábek a Tomáš Pospěch. Výběr poroty proběhne zcela anonymně a uskuteční se v dubnu 2023.

Podrobnější informace, přihlášky a plné znění výzvy soutěže o nejlepší divadelní fotografii naleznete na stránkách www.divadelnifotografie.cz.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy