Offline

Referendem se obyvatelé Dolní Lutyně výrazně vyslovili proti výstavbě gigafabriky

Obyvatelé Dolní Lutyně odmítli v referendu výstavbu gigafactory na výrobu baterií do elektromobilů. Ministr průmyslu Jozef Síkela výsledek respektuje, ale tvrdí, že to neohrozí další jednání. Hlasování jasně ukázalo odpor místních k projektu kvůli obavám o životní prostředí a znehodnocení půdy.

Blog
Před 2 dny
REGIONPRAHA.CZ

Další nehoda na železnici. Vlak vykolejil v Milovicích

V Milovicích vykolejil vlak jednou nápravou, což způsobilo škodu odhadovanou na 1,5 milionu korun. Ve vlaku bylo cca 30 cestujících, kteří byli bezpečně evakuováni. Byla zavedena náhradní autobusová doprava. Incident se vyšetřuje. Tento týden se jedná již o druhou nehodu na železnici.

Blog
Před 4 dny
REGIONPRAHA.CZ

Kůň Převalského se díky Zoo Praha vrací do Kazachstánu

Koně Převalského, kdysi vymizelí z divoké přírody, se díky Zoo Praha vrací do stepí Altyn Dala v Kazachstánu. Od roku 2011 uskutečnila zoo devět transportů a plánuje přepravit dalších 40 koní během pěti let.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Pokles cen hypoték oživil bytovou výstavbu

Pokles cen hypoték přispěl k oživení bytové výstavby a trhu nemovitostí. Za první čtvrtletí roku 2024 bylo rozestavěno téměř 1 800 bytů, což znamená nárůst oproti předchozímu čtvrtletí. Avšak počet stavebních povolení v Praze klesl.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Sparta vybuduje novou arénu na Strahově za 1,8 mld

Valná hromada FAČR schválila, že AC Sparta Praha, jako jediný uchazeč, může vybudovat novou arénu na strahovském stadionu za 1,8 miliardy korun. Součástí dohody je závazek poskytnout stadion k reprezentačním zápasům. Schválena změna stanov, zvýšení počtu členů výkonného výboru a rozdělení příspěvků.

Blog
Před týdnem
REGIONPRAHA.CZ

Šlehačkový běh: registrace a medaile pro všechny

Další ročník oblíbeného běhu zahrnuje registraci od 9:45 do 11:30, různé časy startů a trasy o délce 1,7 km a 3,4 km. Na závěr si můžete užít šlehačkovou válku. Účastníci dostanou na začátku startovní číslo, v cíli medaili a malou odměnu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Oprava Barrandovského mostu se protáhne

Silničáři nedokončí opravu Barrandovského mostu v původním termínu. Betonová konstrukce vyžaduje další vyztužení kvůli horší kvalitě. Během prací se zjistilo, že předpínací lana jsou v horším stavu a budou nahrazena.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Nový Žižkov - místo tří věží jen jedna, škola větší

Místo původně plánovaných tří věží bude postavena jen jedna s 25 patry a výškou 80 metrů. Došlo také k urbanistickým změnám, včetně zvětšení mateřské školy. Výstavba by mohla začít v roce 2027.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Střední školy v Praze praskají ve švech - 16 % žáků bez místa

Ministr školství Mikuláš Bek upozornil na vážné kapacitní problémy středních škol v Praze, které se projevily při přijímacím řízení. Šestnáct procent žáků se nedostalo na žádnou střední školu, což je výrazně více než v jiných krajích.

Blog
Před 3 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Olympijská zábava pro celou rodinu ve Stodůlkách

DDM Stodůlky pořádá 12. ročník Rodinných sportovních her. Hry obsahují různé sportovní disciplíny, které musí splnit tým složený z dítěte a člena rodiny. Inspirací je letní Olympiáda. Registrace probíhají online, počet účastníků je omezen. Akce je vhodná pro děti od 3 let.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPRAHA.CZ

Prohlídka větrných elektráren u Věžnic

V sobotu 22. června od 10 do 16 hodin se můžete zúčastnit prohlídky větrných elektráren u Věžnic poblíž Polné na Vysočině. Akce zahrnuje prohlídku s odborným výkladem, občerstvení, atrakce a soutěže. Elektrárny provozuje ČEZ Obnovitelné zdroje. Vstup zdarma s parkováním.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Pražský "démon" je obžalován z řady vloupání do domů v Praze

Hoznedr je obžalován z řady vloupání do domů v Praze a Středočeském kraji mezi březnem 2015 a červencem 2023. Odcizené předměty zahrnují peněženky a hodinky v hodnotě milionu korun. První skutek se měl odehrát na jaře 2015.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Praha se chystá na dopravní chaos

Praha čelí dvěma měsícům dopravních komplikací kvůli výlukám tramvají na dvaceti linkách. Je to nezbytné pro stavební práce na Libeňském mostě a opravy kolejí, které jsou ve špatném stavu. Rekonstrukce se také dotkne automobilové dopravy.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Metrostav postavil pro DPP novou gigantickou lakovnu pro tramvaje

Firma Metrostav postavila pro Dopravní podnik Praha novou lakovnu pro tramvaje. Budova má tři lakovací kabiny určené pro různé úkoly. Dlouhá je přes 131 metrů, takže umožňuje lakovat více článkové tramvaje až do délky 30 metrů.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ

Adapterra Awards - vítězové získají až 100 tisíc na udržitelné projekty

Soutěž Adapterra Awards ocenila organizace a jedince, kteří přispívají k udržitelnému prostředí. V Praze dominují projekty týkající se budov, s celkem sedmi příspěvky.

Blog
Před měsícem
REGIONPRAHA.CZ