ZPRÁVY AKTUALITY Praha

Pražané budou mít poslední šanci získat kotlíkové dotace na nový ekologický zdroj tepla

Startuje nová fáze programu na výměnu starých kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Pražské domácnosti s nižšími příjmy budou moci požádat o finanční podporu až do výše 95 procent z celkových výdajů, která jim bude poskytnuta prostřednictvím Magistrátu hl. m. Prahy. S informováním potenciálních zájemců o dotaci vypomůžou i městské části.

0

Dnes

Praha staví další lůžka v domovech pro seniory, nový systém rozvoje služeb se osvědčuje

Zastupitelé hlavního města na říjnovém zasedání podpořili již šestý projekt výstavby domova pro seniory. Kromě dvou městských akcí schválilo hlavní město finance pro v pořadí již čtvrtou městskou část, tentokrát Prahu 14. Ta získá prostředky na rekonstrukci a nástavbu zařízení v ulici Bojčenkova.

0

Dnes

Počet lidí s Alzheimerovým onemocněním meziročně roste o téměř 5 %, v příštích 20 letech se tento počet zdvojnásobí

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat.

0

Dnes

Hlavní město Praha a Praha 3 společně připravují revitalizaci náměstí Jiřího z Poděbrad

Náměstí Jiřího z Poděbrad se konečně bude revitalizovat. Dočká se sjednocující koncepce, nové zeleně, závlahového systému a retence vody nebo revitalizace fontány. Trhy na Jiřáku se přesunou dále od základní školy, dětské hřiště se rozšíří a bude mít nové herní prvky a vodní atrakce. Náměstí získá bezbariérový vstup do metra a celá stanice se bude renovovat. Zahájení revitalizace se očekává v druhé polovině roku 2022.

0

Včera

Na území Prahy je velmi silný vítr

V souvislosti se silným větrem, který dnes zasáhl území hlavního města, dochází v pražských parcích a lesích k padání větví stromů a dalším rizikům, kvůli kterým doporučujeme veřejnosti do těchto míst nevstupovat.

0

Včera

Programy Pomoc na místě a MEDEVAC opět v akci. Do Afriky a Gruzie míří 40 milionů Kč

Česká republika finančně pomůže v Keni, Mali, Senegalu a Gruzii. Celkem 40 mil. Kč půjde například na zlepšení mateřské a novorozenecké péče nebo na podporu screeningu onkogynekologických onemocnění.

0

Včera

Praha na žádost hygienické stanice vyzve ředitele pražských škol k vyhlášení dvou dnů ředitelského volna

Vedení hlavního města vyzve ředitele škol na území Prahy, aby vyhodnotili aktuální nemocnost žáků na svých školách. Na základě dat by se poté měli dobrovolně rozhodnout, zda na začátku příštího týdne, respektive v pondělí a v úterý, nepřistoupí k vyhlášení dvou dnů ředitelského volna. Zároveň Praha vypracuje plán na zajištění testovacích kapacit v pražských laboratořích a testů na covid-19 pro všechny žáky a studenty po skončení podzimních prázdnin.

0

Před 2 dny

Úleva pro umírající i jejich rodiny. Hlavní město s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a nepřevážel je na základě tísňového volání do zdravotnických zařízení. V některých případech totiž nemá akutní hospitalizace pro pacienty žádný prospěch, naopak transport a změna prostředí mohou snížit jejic

0

Před 2 dny

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů na území hlavního města

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou.

0

Před 2 dny

Bytovou výstavbu táhnou rodinné domy

Za uplynulých 11 let se v Česku dokončilo 330 tisíc bytů. Nejvíce se stavělo ve Středočeském kraji, kde převažuje výstavba rodinných domů. Téměř polovina všech bytů v bytových domech pak byla dokončena v Praze.

0

Před 2 dny

Podzim je rizikovým obdobím pro chodce, podílí se na tom nárůst dopravy a špatná viditelnost

Nastávající podzimní období je na silnicích velmi rizikovým obdobím pro chodce.

0

Před 3 dny

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Rada hl. m. Prahy dnes schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tis. Kč. Projekt podporuje sociální integraci dospívajících mladých mužů a žen vyrůstajících v zařízeních náhradní výchovy. Pomáhá jim začlenit se do společnosti, předcházet sociálně patologickým jevům a získat a udržet si zaměstnání a bydlení.

0

Před 4 dny

Praha vypsala tendr na zhotovitele Dvoreckého mostu, který nově propojí Prahu 4 a Prahu 5

Hlavní město vypsalo veřejnou zakázku na zhotovitele stavby Dvoreckého mostu pro městskou hromadnou dopravu, pěší a cyklisty spojujícího Smíchov a Podolí. Most má na délku měřit 388 metrů a široký bude 16 metrů. Odhadovaná cena stavby je okolo jedné miliardy korun. Do začátku příštího roku získá město potřebná povolení a vysoutěží zhotovitele. Odhadovaná délka stavebních prací je 30 měsíců.

0

Před 4 dny

ZUŠ Open propojí mladé umělce z různých škol

Žáci a pedagogové základních uměleckých škol hlavního města Prahy, Školy J. Ježka pro nevidomé, Konzervatoře J. Deyla a Dívčí katolické školy připravili unikátní koncert Po stopách sv. Anežky České, jehož program vznikl ve vzájemné spolupráci. Hudba mladých umělců se rozezní v úterý 19. října 2021 od 18:00 hodin v kostele sv. Františka z Assisi Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou na Starém Městě. Poté se uskuteční prezentace chráněné dílny Inspirace Dívčí katolické školy, které bude ta

0

Před 4 dny
29. SEZONA ČNSO