Pozvánka na první uvedení Homérovy Iliady

V sobotu 7. srpna 2021 od 20.00 hodin proběhne na nádvoří muzea Památníku Lidice první uvedení největšího eposu světové literatury, Homérovy Iliady.


Výtěžek z tohoto společného Site specific projektu Divadla Bez zábradlí a Památníku Lidice půjde na Vojenský fond solidarity, jehož posláním je pomáhat těm, kteří jsou válce nejblíže, vojákům a jejich rodinám. 

Díky skvělému textu autorů adaptace, Lise Peterson a Denisi O’Hare, práci amerického režiséra Guye Robertse i hudbě skotského skladatele Patricka Neila Doyla vzniklo představení, kterému se daří ukázat, že Homérova práce nepatří jen do osnov hodin literatury, ale že jde o dílo plné emocí, příběh, který byl aktuální v každé etapě lidských dějin. Pojednává totiž o válce. 

Půjde o mimořádnou událost, která se již nebude opakovat. Celá scéna byla pro tuto příležitost upravena přímo na míru prostředí, ve kterém se představení odehraje. Součástí vstupenky bude zároveň i vstup do areálu Památníku Lidice včetně komentované prohlídky pietního území, prohlídky Lidické výtvarné sbírky s její kurátorkou, Mezinárodní dětské výstavy nebo expozice rodinného domu č.p.116 „Stavíme nové Lidice“.

Neváhejte proto navštívit 7. srpna Památník Lidice. Budete mít příležitost navštívit významné a architektonicky unikátní pietní místo, zajímavé expozice, zhlédnout neopakovatelné divadelní představení a přispět na dobrou věc. 

Lístky jsou již v prodeji (https://goout.net/cs/listky/iliada/xfgj/), přičemž si můžete vybrat v různých cenových úrovních. Čím dražší lístek si koupíte, tím více Vojenský fond solidarity podpoříte. 

polymedia

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

uniweb weby
webíky uniweb