Běh pro Paraple 2024 slaví 30 let!

"Běh pro Paraple", založený Michalem Horáčkem, se letos koná 25. 5. v Malešickém parku v Praze 10. Akce kombinuje sportovní výkon s rodinným setkáním, slaví 30. výročí Centra Paraple. Nabízí stometrové běhy, orientační běh a hudební vystoupení.


Běh pro Paraple založil textař, spisovatel a novinář Michal Horáček. Koná se každoročně od roku 2000 na podporu lidí, kteří sami běžet nemohou. Ani letos nebude akce jen o výkonech, ale především o čase stráveném s rodinou a přáteli, o radosti, setkání a pomoci. Zahájí ji jeden ze zakladatelů Centra Paraple Zdeněk Svěrák společně s jeho ředitelem Davidem Lukešem. Běh pro Paraple se uskuteční 25. 5. od 13 do 19 hodin v Malešickém parku v Praze 10.

„Centrum Paraple má v tomto roce třicáté výročí. Oslavme ho společným setkáním na Běhu pro Paraple, na kterém nebude chybět vše, na co jsou jeho návštěvníci zvyklí. Velmi si vážíme stálé podpory veřejnosti. Běh pro Paraple je jedna z akcí, kterou chceme také říct: Děkujeme, že vás máme, bez vás by to nešlo,“ uvádí David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

Účastníci se kromě stometrových běhů, které je možné zdolat volným stylem, a již podruhé i orientačního běhu, mohou těšit na hudební vystoupení Báry Polákové či slovenského hudebníka Juraje Hnilici. Bubenickou show v rytmu samby předvede skupina Batala Praha.

Pestrý program je připraven i pro děti. Kromě závodění budou mít možnost užít si divadelní představení, kreativní dílničky, skákací hrad, dopravní hřiště, malování na obličej, soutěž o ceny ad. K pomazlení (nejen pro děti) budou připraveni canisterapeutičtí psi.

Proběhne také vyhlášení vítězů hlavních kategorií květnové pohybové výzvy – Virtuálního Běhu pro Paraple.

Moderují Jakub Voříšek a Václav Uher.

Vstupné je 100 Kč. Výtěžek ze vstupného a prodeje merchandisingu půjde na dofinancování hlavní služby Centra Paraple, pobytové sociální rehabilitace. Ta je komplexně propracovaným systémem péče, pomoci a podpory, který klientům s poškozenou míchou poskytuje odborný tým centra a umožňuje jim návrat do běžného života.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese