Kbelská ulice v Praze se otevře o dva dny dříve. Plný provoz začne 13. srpna večer

Řidiči v Praze se na Kbelskou vrátí v plném provozu už ve čtvrtek 13. srpna 2026 podvečer, tedy o dva dny dříve oproti původnímu plánu. Letní rekonstrukce začala na začátku července a probíhala nepřetržitě. Oprava měla odstranit koleje, výtluky a další poškození vozovky na vytíženém tahu. Po otevření mohou na místě ještě pokračovat drobné dokončovací práce.

obrázek: Kbelská ulice v Praze se otevře o dva dny dříve. Plný provoz začne 13. srpna večer
ilustrační

Řidiči v Praze se na Kbelskou vrátí v plném provozu dříve, než předpokládal původní harmonogram. Rekonstruovaný úsek se podle Technické správy komunikací otevře ve čtvrtek 13. srpna 2026 v podvečer, tedy o dva dny před plánovaným termínem.

Rozsáhlá oprava začala na začátku července a probíhala ve dne i v noci. Cílem bylo odstranit dlouhodobé poškození vozovky a zlepšit stav důležitého pražského dopravního tahu.

Rekonstrukce měla trvat 45 dní

Kbelská patří k vytíženým komunikacím v severovýchodní části Prahy. Před zahájením opravy se na vozovce objevovaly koleje, výtluky a poškozené jednotlivé vrstvy.

Práce byly naplánovány na 45 dní a na stavbě se podle údajů města a TSK střídalo přibližně 100 až 200 pracovníků. Celkové náklady rekonstrukce byly odhadovány na zhruba 600 milionů korun.

Doprava byla vedena v režimu 1+1

Po dobu hlavní části rekonstrukce byla doprava v opravovaném úseku zúžena do režimu 1+1. Dočasně byly uzavřeny také některé nájezdy a sjezdy. Cílem dopravních opatření bylo omezit rozptyl tranzitní dopravy do okolních ulic a pomoci udržet průjezdnost hlavních tras.

V souvislosti s opravou byly upraveny také semafory v okolí a pro případ dopravních nehod byl zajištěn rychlý odtah vozidel. Informace o dopravních opatřeních a případných dopadech na veřejnou dopravu průběžně zveřejňovala Pražská integrovaná doprava.

Opravu urychlil nepřetržitý režim

Podle TSK pomohlo ke zkrácení harmonogramu soustředění prací do nepřetržitého režimu a koordinace jednotlivých profesí přímo na stavbě. Díky tomu bude možné obnovit plný provoz na Kbelské o dva dny dříve, než se původně předpokládalo.

Rekonstrukce byla načasována na letní období, kdy se město snažilo soustředit rozsáhlé stavební zásahy do doby s odlišným dopravním zatížením.

Od 13. srpna se vrátí plný provoz

Ve čtvrtek 13. srpna 2026 podvečer má být Kbelská otevřena v plném provozu. Tím skončí hlavní dopravní omezení spojená s letošní rekonstrukcí.

Na místě se ale mohou ještě krátkodobě objevit dokončovací práce, například úpravy dopravního značení nebo dočištění stavby. Ty už nemají představovat hlavní fázi rekonstrukce.



Další články