ŠKODA AUTO je od včerejšího dne nekuřáckou společností

ŠKODA AUTO se včerejším dnem stala zcela nekuřáckou společností. Zákaz kouření platí ve všech areálech a provozech.

uniweb weby

Automobilka tak navazuje na rozsáhlá hygienická opatření, která firma zavedla v zájmu ochrany zdraví zaměstnanců během pandemie nemoci covid-19. Zákazem kouření se ŠKODA AUTO přihlásila ke své zodpovědnosti jako zaměstnavatele, který dbá o zdraví svých zaměstnanců, a současně připomíná ekologické i ekonomické dopady kouření. Veškerá opatření byla vypracována společně s Odbory KOVO. Automobilka se také ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda a dalšími zdravotními pojišťovnami podílí na úhradě nákladů na terapie.

Postupné omezování kouření probíhá v automobilce již více než dvacet let a týkalo se zprvu jak veškerých vnitřních prostor, tak následně i řady venkovních prostranství. Po vypuknutí pandemie covid-19 přistoupila ŠKODA AUTO k více než 80 hygienickým opatřením proti šíření nákazy, mezi které patřil i plošný zákaz kouření.

Od včerejšího dne jsou zrušeny kuřácké koutky a místa pro kuřáky ve všech areálech automobilky ŠKODA AUTO. Opatření pro vytvoření nekuřáckého pracovního prostředí byla přijata ve spolupráci s Odbory KOVO a cílem je zajistit příjemnější práci všem zaměstnancům, z nichž většina nekouří a zároveň co nejvíce ochránit zdraví všech. Nekuřácký režim se týká všech závodů a provozů v České republice, v indických závodech v Púně a Aurangábádu byl zákaz kouření zaveden již dříve.

V souvislosti s přechodem na nekuřáckou společnost připravila automobilka detailní informace pro všechny zaměstnance, kteří se rozhodnou s kouřením skoncovat. Zájemci zde najdou v přehledné formě podrobnosti o rizicích kouření jak pro samotné kuřáky, tak pro jejich nejbližší okolí, ale i o zdravotních přínosech, které následují po ukončení kouření. Lékaři a odborníci na odvykání se shodují, že zbavit se zlozvyku kouření je pro zdraví člověka přínosné v jakémkoli věku.

ŠKODA AUTO již delší dobu podporuje zaměstnance, kteří chtějí přestat kouřit, a to různými nabídkami v rámci interního programu nazvaného Na plicích záleží. Jde například o náhradní nikotinovou terapii a odborné poradenství pro zaměstnance. ŠKODA AUTO hradí náklady na tyto iniciativy společně se zdravotními pojišťovnami v čele se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda.

Poznámka redakce: chválíme obdobné zdravé trendy ve společnosti.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
webíky uniweb