Toyota připraví vůz na zimu

Před začátkem letošní zimy chce právě na toto riziko Toyota upozornit, a proto nabízí akční ceny právě na nové disky.


Čtyři originální disky je tak možné pořídit za cenu tří. Jejich pořízení má navíc i další výhody: ušetření času i nákladů na servis. Za výhodnější ceny je však možné koupit i komplety zimních kol.

Disky a pneumatiky jsou z pohledu bezpečnosti nejdůležitější součástí vozu. Správná přilnavost pneumatiky k vozovce totiž zajišťuje nejkratší brzdnou dráhu. 

V dobré kondici by však měly být nejen gumy, ale také disky, přičemž používáním jedné sady disků, na nichž jen měníte pneumatiky z letních na zimní a naopak, dochází k většímu opotřebení a vzniká riziko poškození částí pneumatiky. Mnohem déle proto pneumatiky vydrží, pokud se mění celá kola včetně disků. 

Ani kola ale nejsou všechno. Vždy před zimou je dobré nechat si prohlédnout stav vozidla a přesvědčit se, že náročné období zvládne, a vy tak dojedete bezpečně. Sezonní prohlídka stojí u Toyoty až do 23. prosince pouze 300 Kč.

Její součástí jsou diagnostika stavu akumulátoru, konzervace jeho pólových vývodů, kontrola ostřikovačů, stěračů i nastavení hlavních světlometů a jejich případné seřízení, měření bodu tuhnutí chladící kapaliny, kontrola stavu a těsnosti chladicí soustavy a stavu řemene vodního čerpadla, kontrola hladiny motorového oleje i množství brzdové kapaliny a jejich případné doplnění.

Před zimou možná oceníte i příležitost pořídit si vybrané příslušenství, jako jsou střešní nosiče lyží a snowboardů, střešní zavazadlový box, gumové rohože či plastová rohož do zavazadlového prostoru, a to vše o 25 procent levněji. Se stejným zvýhodněním u Toyoty dostanete i originální díly, jako jsou třeba baterie, brzdové kotouče či zmíněné stěrače, anebo nejrůznější originální čističe a leštidla.

Když navíc se svým vozem Toyota starším tří let přijedete na předepsanou servisní údržbu do autorizovaného servisu, získáte silniční asistenční službu Toyota Eurocare na 12 měsíců zdarma. Tato služba funguje po celé Evropě a lze ji využít v případě poruchy, nehody, defektu pneumatiky, ale i krádeže vozu, nebo třeba ztráty klíčů či zabouchnutí klíčů ve vozidle. 

Poznámka redakce: pokud plánujete nákup nového vozu a hledáte tip na nejlevnější nová auta v České republice skladem (bez ohledu na značku vozu), pokračujte na stránku Nejlevnější nová auta v ČR.

Fotogalerie
NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 25.10.2022 09:40
0 +
 
Correct - repasované notebooky

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
webíky uniweb